Reklama

Wrocław: Nowe, ważniejsze kładki w planach. A kładki sratki? Kiedyś

06/07/2022 17:06

Kładki pieszo-rowerowe były obiecane w kampanii wyborczej. Całkiem niedawno Jacek Sutryk odciął się od tej własnej obietnicy. Dziś urząd miasta zapewnia, że budowane będą kładki w innych miejscach.

Niewiele zostaje z obietnicy wyborczej obietnicy prezydenta Wrocławia dotyczącej budowy 7 kładek dla pieszych i rowerzystów. Teraz pojawiły się pilniejsze potrzeby, jak informują urzędnicy.


Przypomnijmy, że Jacek Sutryk zapowiedział, że wybuduje kładki nad Starą Odrą pomiędzy ul. Pasterską i Świętochowskiego, przy Śluzie Opatowickiej, nad Ślęzą z Kuźników w stronę stadionu, pomiędzy Maślicami i Rędzinem koło ujścia Ślęzy, w parku Milenijnym, nad ujściem Widawy, oraz pomiędzy wałami nadodrzańskimi i parkiem Wschodnim.

Reklama

Nieco ponad 3 lata po złożeniu obietnicy, własne deklaracje bardzo oburzyły Jacka Sutryka. Niedawno zapowiedziane przeprawy nazwał “kładki sratki” i oburzał się na wrocławian, że oczekują od niego zrealizowania jego własnych obietnic.


Czytaj więcej: Sutryk obiecał budowę siedmiu kładek. „Kładki sratki” - drwi dzisiaj


Kładki sratki rzeczywiście nie zajmują za mocno prezydenta miasta: stan realizacji tej obietnicy na lipiec 2022 r. to opracowana dokumentacja dla kładki nad ujściem Widawy, a plan budowy kładki w parku Wschodnim zredukował się do przebudowy mostku, którą będzie robił Zarząd Zieleni Miejskiej.

Reklama

I to wszystkie plany dotyczące realizacji obietnic Jacka Sutryka. Ale urząd obiecał właśnie budowę 5 kładek w innych lokalizacjach:



trwa budowa kładki łączącej Muchobory Wielki i Mały - ulice Trawową i Francuską,
nad Widawą ma powstać kładka łącząca osiedle Kowale i osiedle Psie Pole,
nad fosą miejską planowana jest kładka na przedłużeniu ul. Komuny Paryskiej,
kładka na wyspę Opatowicką, która być może powstanie, jeśli uda się miastu porozumieć z właścicielem terenu,
kładka na przekroczeniu przelewu Odra - Widawa (Strachocin - Wojnów).

Wymienione kładki zapisano w planie działań rowerowych, które będa realizowane do roku 2030. Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej zaznacza, że budowę nowych kładek mieszkańcy uznali za pilniejszą podczas konsultacji do programu rowerowego. Jak podkreśla urzędniczka, miasto nie rezygnuje z planów dotyczących wcześniej obiecanych przepraw. Trudno jednak określić jakikolwiek termin, skoro te “pilniejsze” ujęte są w planach do 2030 r.

Reklama

Elżbieta Maciąg zwraca uwagę, że miasto regularnie rozbudowuje sieć dróg rowerowych, a w roku 2020 wyremontowana została kładka Siedlecka.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości