Wrocławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 39-letniego mężczyznę, który chciał ukraść metalowe części znajdującej się na prywatnym terenie trampoliny. Okazało się, że to nie pierwsze przewinienie wrocławianina, któremu teraz grozi kara nawet 5 lat więzienia.
Do zdarzenia doszło w czwartek po południu na jednej z prywatnych posesji na wrocławskim Śródmieściu. – Policjanci, pełniąc tam służbę patrolową, zauważyli w pewnym momencie mężczyznę, który przeskoczył przez ogrodzenie i usiłował dokonać kradzieży metalowych części ze znajdującej się tam trampoliny – relacjonuje asp. szt. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.
Mundurowi natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali złodzieja. W toku śledztwa udało się ustalić, że mężczyzna już wcześniej dokonał podobnej kradzieży na innej posesji. W chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie.
– Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono już zarzuty kradzieży mienia oraz usiłowania kradzieży mienia o łącznej wartości 600 złotych. Przyznał się do zarzucanego mu czynu twierdząc, że skradzione elementy chciał sprzedać na złom – dodaje policjant.
39-latek był już wcześniej wielokrotnie karany za inne przestępstwa popełnione przeciwko mieniu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara do lat 5 pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze