Reklama

Wrocław: policja rozpracowała gang nastoletnich złodziei rowerów

01/09/2017 14:21

Najmłodszy miał 15, a najstarszy 17 lat. Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech nastolatków, którzy od pewnego czasu zajmowali się kradzieżą rowerów. Według wstępnych informacji łupem młodych złodziei padły co najmniej 22 jednoślady. Policjanci nie wykluczają, kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

– Sprawcy najpierw typowali sobie rower do kradzieży, następnie dwoje stało na czatach, a trzeci podchodził do roweru z nożycami do cięcia drutu, przecinał zabezpieczenie i odjeżdżał. Następnie rower sprzedawali w lombardach na terenie Wrocławia – tłumaczy kom. Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej policji.


Jeden z zatrzymanych nastolatków przyznał się w sumie do kradzieży aż 22 jednośladów nie tylko we Wrocławiu, ale również w Opolu oraz Jelczu-Laskowicach. Pozostali zatrzymani przyznali się do współudziału w kradzieżach rowerów na terenie stolicy Dolnego Śląska. Podczas zatrzymania przy jednym z podejrzewanych policjanci znaleźli nożyce do cięcia metalu.

Reklama

– Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań – zapowiada kom. Rynkiewicz , który dodaje, że mundurowi sprawdzają także miejsca, gdzie mogą znajdować się skradzione rowery. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd rodzinny.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości