Reklama

Wrocław: Śmiertelny wypadek na torach kolejowych na Żernikach

02/05/2022 20:04

Mężczyzna i jego pies zginęli przed godz. 19 po potrąceniu przez pociąg w rejonie ulicy Przedniej we Wrocławiu. 

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek wieczorem (2 maja) na wrocławskich Żernikach, w sąsiedztwie AOW i stacji Wrocław Żerniki, na torach kolejowych. Pociąg relacji Głogów - Jelcz Laskowice śmiertelnie potrącił pieszego z psem.


Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, policja, Straż Ochrony Kolei i trzy zastępy straży pożarnej. Mężczyzna zginął na miejscu. Przyczyny tragicznego wypadku wyjasnia teraz prokurator.


- Mężczyzna przechodził przez tory kolejowe w miejscu niedozwolonym i mimo dawanych przez maszynistę sygnałów ostrzegawczych nie udało się uniknąć zderzenia. Maszynista był trzeźwy - poinformował nas Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

Reklama

- Kolej odmawia budowy wiaduktu dla pieszych w tej lokalizacji. Nie wybudowała również płotków, które nie pozwoliłyby na przechodzenie pieszych w tym miejscu - skomentował Jarosław Ginał, radny osiedla Żerniki. Zwróciliśmy się do rzecznika kolei o odniesienie się do tych zarzutów.


- Zarządca infrastruktury współpracuje z otoczeniem zewnętrznym. Jeśli samorządy są zainteresowane i inwestują w budowę bezkolizyjnych skrzyżować, mogą liczyć na merytoryczną współpracę ze strony kolei - odpowiedział nam Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jak podkreślił - wkraczanie na tory w miejscach niedozwolonych lub chodzenie po torach, to tworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia zarówno osób, które lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa jak i niewłaściwy przykład dla innych osób. Ryzykowne zachowania, są nie tylko przyczyną tragedii, ale także sprawiają kłopoty podróżnym i absorbują służby ratunkowe.

 - Zgodnie z wymogami, tory są odpowiednio wygradzane tam, gdzie to jest niezbędne. Wiadomo również, że przez tory – podobnie jak przez jezdnie, wolno przechodzić tylko w wyznaczonych miejscach - dodał Siemieniec..

Reklama

Ruch pociągów w tym miejscy był przez kilka godzin utrudniony, ale teraz już odbywa się normalnie.


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości