Reklama

Wrocław upamiętnił 72. rocznicę zakończenia II wojny światowej [DUŻO ZDJĘĆ]

08/05/2017 13:32

Na Cmentarzu Żołnierzy Polskich przy ul. Grabiszyńskiej odbyły się wrocławskie obchody 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej. W trakcie uroczystości został wygłoszony apel pamięci oraz oddana salwa honorowa.

Pod pomnikiem Żołnierzy Wojska Polskiego kwiaty złożyli m.in. wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, marszałek województwa Cezary Przybylski i wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski oraz przedstawiciele służb mundurowych.


Za zakończenie II wojny światowej w Europie uznaje się wydanie aktu kapitulacji III Rzeszy, które nastąpiło 8 maja 1945 o godzinie 23.01 czasu środkowoeuropejskiego.


Upamiętniający zakończenie wojny Dzień Zwycięstwo 8 marca obchodzony jest w Polsce, Czechach, Francji i Wielkiej Brytanii. Dzień później świętują obywatele krajów byłego ZSRR (w tym Rosji i Ukrainy) oraz Izraela. Różnica ta wynika z różnych stref czasowych (w momencie wydania aktu w Moskwie był już 9 maja).


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości