Reklama

Wrocław: włamywacz pomylił budynki [WIDEO]

26/06/2019 15:56

Pomyłka może przydarzyć się każdemu, nawet włamywaczowi. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Wrocławia, który siłą chciał dostać szpitala, ale pomylił budynki i sforsował drzwi jednej ze szkół. Teraz czeka go sprawa sądowa.

Do zdarzenia doszło na Ołbinie. Policjanci zostali zaalarmowani, że ktoś próbuje się włamać do jednej ze szkół.


– Dozorca poinformował, że w drzwi zamkniętej tego dnia placówki oświatowej kopie nieznany mu mężczyzna. Sprawca zdarzenia przed przyjazdem policji oddalił się, jednak dzięki rysopisowi został namierzony w jednej z bocznych uliczek – relacjonuje sierż. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.


Zatrzymany mężczyzna nie zaprzeczał, że próbował dokonać włamania. Tłumaczył jednak, że jego celem nie była szkoła, a znajdujący się w pobliżu szpital.

Reklama

– Mężczyzna poinformował zaskoczonych wywiadowców, że pomylił się, bowiem chciał dostać się do szpitala, aby zaaplikować sobie leki. Nie potrafił jednak odpowiedzieć, jakich leków potrzebuje i co dokładnie mu dolega – dodaje policjant.



Wrocławianin na konsultację medyczną nie musiał długo czekać. Policjanci natychmiast po zatrzymaniu przewieźli go na badania. Okazało się, że hospitalizacja nie będzie konieczna i nie ma przeszkód, by włamywacz spędził noc w policyjnym areszcie.


Szkody poczynione przez mężczyznę oszacowano na 2 tys. złotych. Co ciekawe w trakcie popełniania przestępstwa wrocławianin był trzeźwy. Teraz za swoje czyny będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości