Reklama

Wrocław: Wydarzenia i imprezy. Gdzie warto wybrać się w weekend?

07/01/2022 15:51

Podpowiadamy, jak spędzić weekend we Wrocławiu. Nie zabraknie koncertów, pokazów filmowych i spektakli teatralnych. Oto przegląd weekendowych imprez i wydarzeń.

„Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie” – tak zatytułowany jest koncert, który odbędzie się w sobotę we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. Tego wieczoru zagrana zostanie m.in. powstała w czasie pandemii kolęda, do której muzykę skomponował Piotr Rubik. Jacek Cygan zaprosił do wspólnego projektu swoich przyjaciół.


Na scenie, w roli prowadzącej koncerty pojawi się Anna Dymna, a zaśpiewają: Stanisław Soyka, Beata Rybotycka, Anna Jurksztowicz, Jerzy Filar, Krzysztof Antkowiak i Zosia Nowakowska. Wystąpi także zespół muzyczny „Kameleon Quintet” pod kierownictwem Radka Labahuy. Zaproszenie na cykl koncertów przyjął również Mariusz Patyra, jedyny polski skrzypek, który wygrał Konkurs Paganiniego w Genui. Towarzyszyć mu będzie kwintet smyczkowy.

W trakcie wydarzenia będzie można usłyszeć m.in. tytułowy utwór „Kolęda na ten czas”, napisany przez Jacka Cygana w ubiegłym roku specjalnie dla Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Muzykę skomponował Piotr Rubik. – Kolęda powstała w dobie pandemii, niesie pozytywne przesłanie i nadzieję na lepszy czas – podkreślają organizatorzy. Koncert „Kolęda na ten czas. Jacek Cygan świątecznie” odbędzie się w sobotę, 8 stycznia, o godz. 18 w Narodowym Forum Muzyki. Bilety na wydarzenia są dostępne na stronie www.biletserwis.pl. Organizatorem koncertów jest agencja Prestige MJM. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Miłosne arie z repertuaru musicalowo-operetkowego w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry będzie można usłyszeć w trakcie gali noworocznej w Operze Wrocławskiej. – Program koncertu został tak ułożony, by w pełni zaprezentować możliwości dwóch gatunków: musicalu i operetki. Artyści wykonają m.in. utwory z dzieł Leonarda Bernsteina czy Paula Ábraháma – mówią organizatorzy. Dodają, że nie zabraknie również pełnych miłości fragmentów z operetek Franza Lehára, Emmericha Kálmánna a także Johanna Straussa i Jacques"a Offenbacha. Koncert zostanie poprowadzony pod batutą Adama Banaszaka. Gala noworoczna odbędzie się w sobotę o 19 w Operze Wrocławskiej. 

Reklama

Dzień później o 18 na operowej scenie wystawiony zostanie zaś „Don Giovanni”, czyli „historia nieustraszonego łowcy kobiecych serc, uwodziciela i cynika”. To „uniwersalna opowieść o ludzkich namiętnościach, niepohamowanej żądzy i karze, która dosięga głównego bohatera”. Więcej informacji o tych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej.

W weekend w Teatrze Muzycznym Capitol odbędzie się gala światowych musicali. W trakcie dwugodzinnego występu artyści i artystki tej instytucji kultury wykonają przeboje z broadwayowskich hitów, m.in. „Skrzypka na dachu”, „Króla Lwa”, „Hair”, „Mamma Mia!”, „Nędznicy”, „West Side Story” czy „Koty”.Tego wieczoru wystąpią: Justyna Antoniak, Artur Caturian, Magdalena Szczerbowska, Konrad Imiela, Adrian Kąca, Elżbieta Kłosińska, Tomasz Leszczyński, Emose Uhunmwangho, Justyna Szafran, Ewa Szlempo-Kruszyńska, Klaudia Waszak i Justyna Woźniak. Akompaniować im będzie 25-osobowa orkiestra. Wystąpi także chór Studium Musicalowego Capitol oraz tancerki i tancerze. Wydarzenie odbędzie się w sobotę o 19 i w niedzielę o 17.

W niedzielę o 18 w Starym Klasztorze koncertowo urodziny będzie świętować Wolna Grupa Bukowina. Na scenie obok jubilatów pojawią się młodzi wrocławscy artyści oraz goście specjalni zespołu. Bilety można kupować tutaj.


W weekend na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego premierowo zostanie wystawiony spektakl „Wyszedł z domu. Tak zwana komedia” na podstawie dramatu Tadeusza Różewicza. – Sztuka przedstawia historię Henryka, męża i ojca, głowy rodziny, który pewnego dnia „wychodzi z domu” i traci pamięć. Kiedy dotknięty amnezją, znowu znajduje się w domu jest całkowicie nieświadomy swej dotychczasowej egzystencji – czytamy w opisie spektaklu. Przedstawienie zostanie wystawione w sobotę o 19 i niedzielę o 18. Informacje o biletach znajdują się na stronie internetowej.

We wrocławskich kinach, m.in. Dolnośląskim Centrum FilmowymKinie Nowe Horyzonty, w weekend można będzie zobaczyć m.in. kontrowersyjny film „Benedetta” w reżyserii Paula Verhoevena ( „Nagi instynkt”, „Pamięć absolutna” czy „Elle”), - W „Benedetcie” Verhoeven kolejny raz sięga po tematy trudne, i jak to zwykle u niego bywa, wywołuje burzę i kontrowersje. Tym razem pod płaszczykiem opowieści historycznej, pokazuje hipokryzję i zepsucie w samym sercu instytucji religijnej – czytamy w opisie filmu.

W Kinie Nowe Horyzonty trwa przegląd mistrza azjatyckiego kina Wong Kar-Waia. W sobotę wyświetleni zostaną „Spragnieni miłości”, a w niedzielę „2046”. Pierwszy z tych filmów to „poemat o niespełnionych pragnieniach i dotkliwej samotności”, a w drugim „retro glamour spotyka się tu ze strzelistymi, cyberpunkowymi sceneriami, cyborgi noszą perłowe kolczyki, a eklektyczna wizja reżysera splata ze sobą najbardziej charakterystyczne wątki jego dotychczasowych filmów - od zmysłowego napięcia po gorączkowe rozedrganie”.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości