Reklama

Wrocławianie co chwilę nie mają ciepłej wody. Co się dzieje?

26/09/2023 16:33

Na jednym z wrocławskich osiedli od kilku miesięcy regularnie wyłączana jest sieć ciepłownicza. Na Księżu Wielkim wymieniana jest magistrala i to jeszcze trochę potrwa.


W poniedziałek, 25 września, rozpoczęła się kolejna przerwa w działaniu sieci ciepłowniczej Fortum na Księżu Wielkim. Mieszkańcy kilkunastu ulic nie będą mieli ciepłej wody w mieszkaniach aż piątkowego popołudnia.


Czytaj więcej: Duża awaria. Mieszkańcy bez ciepłej wody aż do weekendu


To już kolejna taka sytuacja we Wrocławiu w ostatnich miesiącach. Mieszkańcy Księża Wielkiego nie mieli dostaw ciepła w pierwszej połowie września. W czerwcu, w czasie takiej dłuższej awarii, Fortum tłumaczyło się remontem sieci, w czasie którego nastąpiły komplikacje i trzeba było poszerzyć zakres inwestycji.

Reklama

- Okres letni, po zakończeniu sezonu grzewczego, jest najlepszym momentem na prowadzenie remontów sieci ciepłowniczej. Z uwagi na nieprzewidziane trudności techniczne w czasie modernizacji sieci na tym osiedlu musieliśmy zwiększyć zakres prowadzonych prac, stąd dodatkowe wyłączenia węzłów ciepłowniczych w tej okolicy. Wyłączeniem objętych jest w sumie 15 węzłów - wyjaśniała w drugiej połowie czerwca Małgorzata Babska z  Fortum Power and Heat Polska.


Czytaj więcej: Ludzie bez ciepłej wody przez kilka dni. Fortum się tłumaczy


Fortum nie informowało wtedy o tym, że remont sieci potrwa tak długo. Dobra wiadomośc jest taka, że inwestycja jest już prawdopodobnie na ostatniej prostej. 

Reklama

- W rejonie ulic Opolskiej i Tyskiej trwa od kilku miesięcy wymiana wysłużonej magistrali ciepłowniczej z lat 60. i 70., dostarczającej ciepło z elektrociepłowni Czechnica. Magistrala była już w złym stanie, a dodatkowo sprawę komplikował fakt, że jest to teren podmokły, bagnisty. Do wymiany był długi odcinek – ok. 1300 metrów. Rury miały tam średnicę 1 metra. Na czas wymiany odbiorców w południowo-wschodniej części miasta podłączyliśmy do odległej elektrociepłowni Wrocław, aby maksymalnie skrócić przerwy w dostawie ciepła i ciepłej wody - wyjaśnia Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.


I dodaje: - Obecnie kończymy prace związane z wymianą magistrali i podłączamy odbiorców ponownie do EC Czechnica. W celu przeprowadzenia tych prac konieczne jest wstrzymanie dostawy ciepłej wody do piątku, 29 września. Potem ciepło popłynie do nich już nową magistralą, a zimą mieszkańcy będą się mogli czuć bezpiecznie.


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości