Reklama

Wrocławianie "na lewo" pobierali prąd i gaz. Teraz grozi im więzienie

26/05/2023 14:32

U dwóch mieszkańców stolicy Dolnego Śląska policjanci z Grabiszyna oraz Psiego Pola ujawnili nielegalny pobór prądu. Ale to nie koniec - był jeszcze jeden mieszkaniec Wrocławia, który kradł gaz.

U 64-latka z Psiego Pola i 27-latka z Grabiszyna policjanci ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. Kolejna osoba została zatrzymana przez funkcjonariuszy z komisariatu przy pl. J. Piłsudskiego w związku nielegalnym poborem gazu. 


- Policjanci w obu opisanych przypadkach współpracowali z pracownikami zakładu energetycznego, którzy w wyniku przeprowadzonej kontroli potwierdzili fakt kradzieży prądu, a nielegalne przyłącza natychmiast zlikwidowali. Podobnie postąpili, wezwani do jednego z mieszkań, pracownicy zakładu dostarczającego gaz - podaje mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Reklama

Policjant podaje, że w dalszym ciągu dochodzi do tego typu przypadków. - Takie działanie może być bardzo niebezpieczne z uwagi na zagrożenie pożarowe, szczególnie w przypadku wycieku gazu z nieumiejętnie przerobionej instalcji oraz porażenie prądem przypadkowych osób - dowiadujemy się. Za tego typu przestępstwo można trafić do więzienia nawet na 5 lat.


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości