Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu podpisała umowę o współpracy kulturalnej z gminą Duszniki-Zdrój. Wkrótce wrocławscy artyści będą mogli regularnie występować przed dusznicką publicznością.
Rektor wrocławskiej Akademii Muzycznej prof. dr hab. Krystian Kiełb oraz burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr Lewandowski w sobotę, 19 czerwca, podpisali umowę o współpracy pomiędzy uczelnią muzyczną a gminą Duszniki-Zdrój.
Główne założenia współpracy to propagowanie kultury i edukacji muzycznej, wspieranie procesu dydaktycznego oraz promocja młodych i utalentowanych artystów, którzy uzyskają możliwość regularnych występów przed dusznicką publicznością.
W ramach współpracy przewidziane są różne projekty artystyczne, m.in. koncerty, przedstawienia operowe oraz kursy i warsztaty muzyczne z udziałem studentów, doktorantów i pedagogów AMKL na terenie miasta Duszniki-Zdrój.
Dotychczas wrocławska AMKL współpracowała z Dusznikami przy organizacji kursów muzycznych takich, jak Międzynarodowy Kurs Pianistyczny czy Zimowy Kurs Wokalny, w którym rokrocznie uczestniczy ponad stu młodych wokalistów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze