Reklama

Wrocławska Akademia Muzyczna podpisała umowę o współpracy z gminą Duszniki-Zdrój

21/06/2021 17:27

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu podpisała umowę o współpracy kulturalnej z gminą Duszniki-Zdrój. Wkrótce wrocławscy artyści będą mogli regularnie występować przed dusznicką publicznością.

Rektor wrocławskiej Akademii Muzycznej prof. dr hab. Krystian Kiełb oraz burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr Lewandowski w sobotę, 19 czerwca, podpisali umowę o współpracy pomiędzy uczelnią muzyczną a gminą Duszniki-Zdrój.


Główne założenia współpracy to propagowanie kultury i edukacji muzycznej, wspieranie procesu dydaktycznego oraz promocja młodych i utalentowanych artystów, którzy uzyskają możliwość regularnych występów przed dusznicką publicznością.


W ramach współpracy przewidziane są różne projekty artystyczne, m.in. koncerty, przedstawienia operowe oraz kursy i warsztaty muzyczne z udziałem studentów, doktorantów i pedagogów AMKL na terenie miasta Duszniki-Zdrój.

Reklama

Dotychczas wrocławska AMKL współpracowała z Dusznikami przy organizacji kursów muzycznych takich, jak Międzynarodowy Kurs Pianistyczny czy Zimowy Kurs Wokalny, w którym rokrocznie uczestniczy ponad stu młodych wokalistów.


ks/mat. prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości