Reklama

Wrocławski ekolog-rowerzysta nominowany do eko-nagrody

31/01/2017 10:09

Wrocławianin ma szansę na zdobycie branżowej nagrody za promowanie działań proekologicznych. Dominik Dobrowolski latem ubiegłego roku jeździł po kraju rowerem i uświadamiał Polakom, że elektrośmieci nie powinny trafiać na śmietnik, a do punktów recyklingu. Za swoje działania został nominowany do nagrody Ekoinspiracje 2016.

O niecodziennej wyprawie wrocławskiego podróżnika i ekologa pisaliśmy już pod koniec ubiegłorocznych wakacji. Dominik Dobrowolski w sierpniu 2016 roku przejechał rowerem 2 tys. kilometrów, zbierając po drodze zużyty sprzęt elektroniczny oraz promując zagadnienia z zakresu ekologii. W ramach akcji wrocławianinowi udało się zebrać aż 10 tys. kilogramów elektrośmieci i 50 tys. zużytych baterii, które zamiast trafić na śmietnik, zostały poddane recyklingowi.


Akcja zorganizowana przez Dobrowolskiego została dostrzeżona przez redakcję branżowego portalu EkoRynek i wyprawa „Cycling Recycling” została nominowana do tytułu Ekoinspiracji 2016. Wrocławianin o ten tytuł walczy z 16 innymi inicjatywami ekologicznymi przeprowadzonymi w zeszłym roku. Wyniki plebiscytu poznamy 17 lutego.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości