Reklama

Wrocławski Park Technologiczny wzbogaci się o 133 mln zł

12/08/2009 00:00

Wrocławski Park Technologiczny przy ul. Muchoborskiej dostanie na rozwój aż 133 mln zł, z czego 75 proc. tej kwoty przekaże Unia Europejska. Suma zostanie zainwestowana w budowę nowych laboratoriów, wyposażonych w aparaturę laboratoryjno-techonologiczną. Pomimo iż WPT istnieje od ok.10 lat, już dziś ulokowanych jest 100 firm, zatrudniających przeszło tysiąca pracowników.


 


Z podpisanej umowy cieszy prof. Maciej Chorowski, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego, który zapewnia, że 133 mln zł dają spore możliwości. Z kompleksu nowych budynków laboratoryjnych korzystać będą mogły firmy rozpoczynające działalność. Jarosław Pawłowski, wiceminister rozwoju regionalnego, wspomina jak ważną rolę odgrywają parki technologiczne. Wspierają rozwój gospodarczy, a innowacyjne pomysły często wcielane są w życie.


Łukasz Szczepanik; źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości