Wrocławski Park Technologiczny przy ul. Muchoborskiej dostanie na rozwój aż 133 mln zł, z czego 75 proc. tej kwoty przekaże Unia Europejska. Suma zostanie zainwestowana w budowę nowych laboratoriów, wyposażonych w aparaturę laboratoryjno-techonologiczną. Pomimo iż WPT istnieje od ok.10 lat, już dziś ulokowanych jest 100 firm, zatrudniających przeszło tysiąca pracowników.
Z podpisanej umowy cieszy prof. Maciej Chorowski, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego, który zapewnia, że 133 mln zł dają spore możliwości. Z kompleksu nowych budynków laboratoryjnych korzystać będą mogły firmy rozpoczynające działalność. Jarosław Pawłowski, wiceminister rozwoju regionalnego, wspomina jak ważną rolę odgrywają parki technologiczne. Wspierają rozwój gospodarczy, a innowacyjne pomysły często wcielane są w życie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze