Reklama

Wyścigowa niedziela z lotniskiem i seniorami na Partynicach

22/09/2018 16:21

Czym jeżdżą lotniskowi strażacy? Jak pracuje straż graniczna? Dokąd polecieć na zimowy urlop? Tego można dowiedzieć się 23 września na... Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach. Przed nami jeden z najbardziej wyjątkowych dni w tegorocznym sezonie, bo poza emocjami sportowymi - sześć gonitw - na widzów czekać będą atrakcje przygotowane we współpracy z Portem Lotniczym Wrocław oraz specjalne punkty programu adresowane do seniorów.

W programie 14. dnia wyścigowego sezonu 2018 na Partynicach będziemy emocjonować się sześcioma gonitwami. W czterech z nich pobiegną konie czystej krwi arabskiej, natomiast w dwóch pozostałych zobaczymy zaprzęgi kłusacze. 23 września na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych to również Dzień Portu Lotniczego Wrocław oraz Dzień Seniora. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji towarzyszących wyścigom.


W niedzielę na Partynicach będzie można zobaczyć, na czym polega praca służb lotniskowych, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo pasażerów. Strażacy zaprezentują swój nowoczesny wóz bojowy o dźwięcznym imieniu Felix . Maszyna waży prawie 50 ton, a mimo to przyspiesza od 0 do 80 km/h poniżej 20 sekund i osiąga maksymalną prędkość 135 km/h. Piknik odwiedzą także funkcjonariusze straży granicznej i oddziału celnego. Na czym polega ich praca, jak ułatwiają ją roboty i jakich pamiątek lepiej nie przywozić z wakacji? W niedzielę będzie można przekonać się osobiście.

Reklama

Na terenie kompleksu pojawi się również wrocławskie stowarzyszenie płetwonurków Zorba. Jego członkowie pokażą akwalungi, zademonstrują na fantomie, jak udzielać pierwszej pomocy oraz zaprezentują quad, który potrafi wjeżdżać... pod wodę.


23 września na partynickim torze swoje święto celebrować będą również seniorzy. Jedna z gonitw odbędzie się o puchar Wrocławskiego Centrum Seniora. W godzinach od 13 do 15 na terenie hal jeździeckich przygotowano dla seniorów specjalny pakiet działań "Bliżej koni". Instruktor jeździectwa opowie o partynickich koniach, oprowadzi po stajniach, seniorzy będą mogli je pogłaskać i wyczyścić, zaś na piaszczystym czworoboku chętni będą mogli skorzystać z przejażdżek konnych.

Reklama

14. dzień wyścigowy sezonu * Dzień Portu Lotniczego Wrocław i Dzień Seniora * Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice * 23 września (niedziela) * godzina 13 * wstęp wolny


prochu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości