Reklama

Zawodnik Śląska Wrocław zagrał przeciwko Leo Messiemu i reprezentacji Argentyny

09/06/2014 00:00

Reprezentacja Słowenii zmierzyła się w weekend Argentyną, dla której był to ostatni sprawdzian przed zbliżającym się mundialem. W składzie gości wystąpił pomocnik Śląska Wrocław Dalibor Stevanović.

Słowenia uległa Argentynie 0:2 i trzeba przyznać, że był to wynik zasłużony. Albicelestes dominowali w każdym aspekcie boiskowego rzemiosła, szybko objęli prowadzenie i konsekwentnie realizowali swoją taktykę, która polegała na utrzymywaniu się przy piłce i kreowaniu kolejnych sytuacji strzeleckich.


 


Pierwszą bramkę w meczu zdobył już w 12. minucie Ricardo Alvarez, który oddał skuteczny strzał lewą nogą. Na 15 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Lionel Messi, który zamienił na gola podanie Sergio Aguero.

Reklama

 

 


Dalibor Stevanović ponownie wyszedł w podstawowym składzie swojej narodowej drużyny. Pomocnik WKS-u przebywał na placu gry do 80. minuty, kiedy został zmieniony przez Alesa Mertelja. Piłkarz Śląska Wrocław prawdopodobnie dograłby spotkanie do końca, lecz słoweński sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować jego zdrowia po groźnie wyglądającym starciu z Fernando Gago.


 


Ponadto Stevanović zapisał się w protokole meczowym z racji na zdobyte upomnienie - został bowiem ukarany żółtą kartką za faul na Ricardo Alvarezie. Kibiców na Estadio Ciudad de La Plata zelektryzowała także jedna sytuacja z udziałem pomocnika Śląska, który w 10. minucie meczu twardo walczył we własnym polu karnym z Ezequielem Lavezzim. Argentyńscy sympatycy domagali się podyktowania jedenastki, lecz sędzia uznał, że zagranie Stevanovicia nie było przekroczeniem przepisów.

Reklama

 


Było to ostatnie spotkanie towarzyskie jakie słoweńska reprezentacja rozegrała w Ameryce Południowej. Wcześniej drużyna Stevanovicia również 0:2 przegrała z Urugwajem. Dla Albicelestes starcie z ubiegłej nocy stanowiło finalny sprawdzian przed wylotem na brazylijski mundial. W fazie grupowej mistrzostw świata Argentyńczycy zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną, Iranem oraz Nigerią.


 


Argentyna - Słowenia 2:0 (1:0)


Bramki: Alvarez 12, Messi 75.


red

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości