Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 36-letnią kobietę podejrzaną o rozbój. Sprawczyni podeszła do innej kobiety, siedzącej na jednej z ławek przystankowych i uderzyła ją pięścią w głowę, po czym zabrała jej telefon komórkowy. Gdy poszkodowana chciała podnieść się z ławki, została jeszcze wielokrotnie przez nią uderzona. Napastniczka zdążyła zerwać z szyi swojej ofiary złoty łańcuszek z zawieszką i uciec z łupem.
– Do zdarzenia doszło późnym wieczorem 1 sierpnia, przy jednym z przystanków na wrocławskich Krzykach. Sprawczyni podeszła do siedzącej na ławce kobiety i uderzyła ją pięścią w głowę, po czym zabrała trzymany w dłoni telefon komórkowy. Gdy poszkodowana chciała podnieść się z ławki została jeszcze wielokrotnie uderzona, a następnie napastniczka zerwała jej z szyi złoty łańcuszek z zawieszką – potwierdza Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji.
Po zdarzeniu sprawczyni uciekła do jednego z pobliskich budynków mieszkalnych. Na szczęście pokrzywdzona nie doznała żadnych obrażeń i nie korzystała z pomocy lekarskiej. Wartość strat w tej sprawie wyceniono na kwotę 660 złotych.
Na miejscu funkcjonariusze natychmiast ustalili miejsce ucieczki sprawczyni. 36-letnia kobieta trafiła do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania przyznała się do winy i usłyszała zarzut rozboju. Zatrzymanej za czyn, o który jest podejrzana może teraz grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze