Reklama

Złote algi znów pojawiły się pod Wrocławiem. "Możemy stracić ryby"

29/03/2024 14:13

Złote algi pojawiły się w połączonym z Odrą zbiorniku Czernica, zaledwie kilka kilometrów od granic Wrocławia. To właśnie złote algi były przyczyną masowego śnięcia ryb na Odrze w ubiegłym roku. Urzędnicy zdecydowali dziś o zamontowaniu specjalnej siatki, która na czas tarła ma ocalić ryby. "Przeprowadzenie działań zapobiegawczych jest konieczne" - ogłosił Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

"Ze względu na wysokie niebezpieczeństwo śnięcia ryb w zbiorniku wodnym Czernica z powodu występowania tam złotej algi, zdecydowaliśmy się na podstawie przeprowadzonych szczegółowych analiz, zabezpieczyć zbiornik przez wpływaniem do niego ryb na tarło" - taki komunikat przekazał dzisiaj Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu.


Siatka będzie zamontowana tylko na okres tarła, kiedy to w zbiorniku znajduje się najwięcej ryb. Urząd zaznacza też, że jej obecność nie spowoduje zakłóceń w ruchu żeglugowym. - Jeżeli nie zamontowalibyśmy tej siatki, to przy temperaturach jakie mają wystąpić w najbliższych dniach, ryby które się tam zgromadzą na tarło możemy stracić - przekonuje urząd. Co więcej, siatkę będzie można opuścić, więc będzie również możliwość przepłynięcia kanałem prowadzącym do zbiornika. Sposób opuszczania siatki w celu przepłynięcia jednostek pływających zostanie uzgodniony z przedstawicielami użytkowników akwenu.


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości