Reklama

Znów można wchodzić na wały nad Odrą we Wrocławiu. Zniesiono zakaz

30/10/2024 09:07

Koniec zakazu wchodzenia na wały przeciwpowodziowe nad Odrą we Wrocławiu. Przypomnijmy - obowiązywał od połowy września gdy region nawiedziły katastrofalne opady deszczu i wody w rzekach zaczęły gwałtownie przybierać.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej wiadomość podał w serwisie X. - Informujemy o zniesieniu zakazu poruszania się po wałach przeciwpowodziowych Odry i Widawy w obrębie Wrocławia. Kontrole bezpiecznego użytkowania wciąż prowadzone są na obwałowaniach pozostałych rzek i mniejszych cieków w stolicy Dolnego Śląska - poinformowały dzisiaj Wody Polskie. Dlaczego zakaz zniesiono dopiero teraz, skoro zagrożenie powodzią już dawno minęło? Tego nie wiadomo. 


- Apelujemy o rozsądek i rozwagę podczas korzystania z wszelkich tego typu budowli hydrotechnicznych na obszarze Polski południowo-zachodniej - napisały Wody Polskie.

Reklama

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA 


Warto dodać - zakaz wprowadzony od 17 września do odwołania nie dotyczył upoważnionych służb i osób biorących udział w prowadzeniu działań związanych z koniecznością sprawdzenia stanu technicznego wałów przeciwpowodziowych. Straż miejska podkreślała, że zakaz dotyczył nie tylko chodzenia, ale wszelkiego poruszania się po obwałowaniach, także na dwóch kółkach. I zapowiadali kontrolę w okolicach rzek. Mandaty sięgały nawet 500 złotych, a ci którzy ich nie przyjmą - mogą stanąć przed sądem. Tam kara mogła wzrosnąć do 5000 zł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości