Reklama

ZZK rezygnuje z drukowania książeczek czynszowych

13/10/2009 00:00

Zarząd Zasobu Komuanalnego przestanie drukować książeczki czynszowe. Wszystko przez to, że coraz więcej osób płaci rachunki przez Internet i nie są już one potrzebne. Dzięki temu ZZK zaoszczędzi ponad 40 tys. zł.

Zarząd Zasobu Komunalnego rok rocznie przygotowywał specjalne książeczki dla lokatorów gminnych mieszkań. Dla każdego po dwie. Najemca otrzymywał spięte pliki blankietów na 12 miesięcy, a te umożliwiały mu dokonanie opłat za czynsz i media.


 


Na przygotowanie książeczek opłat dla wszystkich wrocławskich najemców potrzeba około miliona blankietów. Zarazem coraz mniej osób odbiera książeczki z biur obsługi klienta. Z ostatniej wydrukowanej partii około 70 proc. zostało niewykorzystanych. Spowodowane jest to rosnącą liczbą lokatorów, którzy płacą rachunki przez Internet. Poza tym, niektórzy wolą odwiedzić jedno Centrów Obsługi Mieszkańca i tam uregulować należności bezpośrednio w kasie urzędu. Czynniki te sprawiły, że urząd zrezygnuje z drukowania książeczek.

Reklama

 


Dzięki temu rozwiązaniu ZZK zyska ok. 40 tys. zł. Do tego dojdą oszczędności z tytułu kosztów kolportażu.


Maciek Raińczuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości