11/10/2025 | Autor: tuwroclaw.com | źródło: tuwroclaw.com
Fundacja Pro Wratislavia, założona przez absolwentów XII LO im. Bolesława Chrobrego w 1998, postanawia postawić pomnik króla we Wrocławiu. Chrobry, związek z metropolią i zjednoczeniem Europy - argumenty przekonywujące. Realizacja pełna przeszkód, brak funduszy, opóźnienia, krytyka. Pomimo trudności i protestów, monument zostaje ukończony w 2007 r. Dziś, po 10 latach, inicjatorzy są zmęczeni, ale dumnie patrzą na swój trud.
Fot. Fundacja Pro Wratislavia. Krzysztof Mironowicz, Tomasz Kabat i Krzysztof Wojcik 10 lat poświęcili, by we Wrocławiu stanął pomnik Bolesława Chrobrego.
Fot. Fundacja Pro Wratislavia
Fot. Fundacja Pro Wratislavia
Fot. Fundacja Pro Wratislavia
Fot. Fundacja Pro Wratislavia