26/01/2023 | Autor: tuwroclaw.com | źródło: tuwroclaw.com
Restauracja Kwadratowy Talerz przy ul. Prudnickiej po Kuchennych Rewolucjach w 2018 roku zmieniła nazwę na Bistro By the Way. Głównymi punktami menu miały być sandwich z kurczakiem w sosie musztardowym, krem z batatów oraz koktajl z kurczakiem, krewetkami i ananasem. - Ale przecież nie ma nic złego w schabowym - mówił właściciel lokalu, który długo nie mógł jednak pożegnać się z serwowaniem domowych obiadów i pizzy. Bistro By the Way przestało istnieć kilka miesięcy po Kuchennych Rewolucjach. Zobacz kolejne miejsca na następnych slajdach Autor: tvn.pl
Alladin's przy Odrzańskiej był swego czasu we Wrocławiu miejscem kultowym. Ale radził sobie coraz słabiej, na pomoc wezwano więc Magdę Gessler. Ta już na dzień dobry ostro skrytykowała serwowane tutaj dania. Po Kuchennych Rewolucjach nie było lepiej. Lokal nie zdał u restauratorki egzaminu. - Czego innego zupełnie spodziewałem się po programie - mówił jego właściciel w udzielanych wtedy wywiadach. Wkrótce później Alladin's przestał istnieć. Zobacz kolejne miejsca na następnych slajdach Autor: tvn.pl
To już nie Wrocław, ale pobliski Kamieniec Wrocławski. Hej Sokoły to dawna Restauracja Filmowa. Po wizycie Magdy Gessler miały tutaj królować dania kuchni kresowej, m.in. barszcz ukraiński i polędwica stanisławowska na leśnym runie z kaszą pęczak. - Wielu gości mieli tylko przez pierwsze dni po programie - mówili później mieszkańcy Kamieńca. Restauracja szybko zniknęła z kulinarnej mapy okolic Wrocławia. Kuchenne Rewolucje przeszła w lutym 2015. - Jesienią 2015 roku na drzwiach restauracji pojawiła się informacja, iż „Lokal zamknięty z powodu urlopu” - czytamy na blogu Kuchenne Rewolucje - naszymi oczami. Zobacz kolejne miejsca na następnych slajdach Autor: Facebook/Kuchenne Rewolucje - naszymi oczami
Queen Street Bar przy Drukarskiej to dawny American Dream. Była to duża restauracja ze sporą salą i trzema letnimi ogródkami. Nie narzekała na brak gości, zwłaszcza że zajmuje lokal w którym od lat działały pizzerie i restauracje, m.in. kultowy w latach dziewięćdziesiątych Pan Smak. Wszystko popsuła pandemia. Po wizycie Magdy Gessler zapowiadało się kolorowo. - Pancake jest obłedny. Jest liderem wszystkiego. Jest super. Przepyszny. Bardzo udane danie, danie które chce się jeść - zachwalała restauratorka po swoich kontrolnych odwiedzinach cztery tygodnie po zakończeniu Kuchennych Rewolucji. Dobre oceny zebrała też zupa popcornowa i burger Queens. - Znakomite dodatki, bardzo wysokiej jakości - oceniała burgera. - Hamburger jest bardzo dobry i bardzo drogi - zastrzegła. Coś jednak poszło nie tak. Lokal świętował sukcesy po premierze Kuchennych Rewolucji wiosną 2022 roku, a już w styczniu 2023 jego właścicielka ogłosiła zakończenie działalności. Zobacz kolejne miejsca na następnych slajdach Autor: TuWroclaw.com