Reklama

Andrzej Strejlau spotka się we Wrocławiu z fanami

03/12/2018 10:27

Legendarny trener opowiedział w książce „On Strejlau” swoją historię. Przedstawił w niej m.in. rodzinne losy, kulisy sukcesów drużyny Kazimierza Górskiego, korupcję w futbolu i podłoże konfliktu z Jackiem Gmochem. W poniedziałek, 3 grudnia, odbędzie się spotkanie autorskie z Andrzejem Strejlauem.

Andrzej Strejlau w młodości grał w piłkę ręczną i nożną. Od czasów szkolnych był związany z klubem AZS-AWF, który w pewnym okresie reprezentował w obu dyscyplinach jednocześnie. Następnie został trenerem III-ligowej drużyny piłki nożnej. Jako napastnik grał w kilku stołecznych zespołach: Gwardii, Hutniku i Legii. W 1968 został trenerem reprezentacji Polski juniorów, później był szkoleniowcem narodowej drużyny młodzieżowej (do 1975 roku). W następnej kolejności został drugim trenerem pierwszej reprezentacji prowadzonej przez Kazimierza Górskiego. Podczas mundialu w roku 1978 ponownie był drugim trenerem kadry, tym razem Jacka Gmocha. W latach 1989–1993 pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Jako trener pracował w Polsce (Legia Warszawa, Zagłębie Sosnowiec, Zagłębie Lubin) i za granicą (na Islandii, w Grecji i Chinach). Strejlau to wieloletni pracownik Wydziału Szkolenia PZPN, a w latach 2005–2006, po wybuchu afery korupcyjnej, szef Polskiego Kolegium Sędziów. Obecnie jest ekspertem i komentatorem piłkarskim.

Książkę „On Strejlau” napisał Jerzy Chromik, publicysta i absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Reportaż dyplomowy obronił w pracowni Krzysztofa Kąkolewskiego. Zadebiutował w tygodniku „Sportowiec”. Publikował również w „Meczu”, „Expressie Wieczornym” i „Przeglądzie Sportowym”. Przeprowadził wiele wywiadów (m.in. „Spowiedź napastnika” z Dariuszem Dziekanowskim). Jest autorem tekstów o korupcji w polskiej piłce. Był konsultant filmu „Piłkarski poker” Janusza Zaorskiego. Od 15 lat pracuje w TVP Sport.


Spotkanie z Andrzejem Strejlauem i Jerzym Chromikiem odbędzie się w poniedziałek, 3 grudnia, o godz. 18:00 w Empiku Renomie (ul. Świdnicka 40). Wstęp wolny.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości