Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na rewitalizację kiosku nad fosą miejską przy skrzyżowaniu ulic Podwale i Kołłątaja. W małym budynku, zaprojektowanym przez Maxa Berga w 1910 roku, ma powstać Cafe Berg.
Kiosk Berga, projektanta Hali Stulecia, ma długą, ponad stuletnią historię. Architekt chciał, by było to miejsce spotkań. Dawniej działał tu bar mleczny. Od dłuższego czasu budynek nad fosą stoi pusty i niszczeje. Teraz dostał szansę na nowe życie: miasto poszukuje firmy, która przeprowadzi jego renowację.
Docelowo ma tam działać kawiarenka Cafe Berg. Wokół staną ławki, stojaki na rowery, będzie też więcej zieleni. W kolejnych etapach rewitalizacji tego miejsca przewidziana jest budowa pomostów nad fosą i małego muzeum techniki w piwinicy kiosku.
Zarząd Inwestycji Miejskich czeka na oferty do 12 grudnia. Wybrana firma na wykonanie zadania będzie miała osiem miesięcy. Remont będzie prowadzony pod nadzorem miejskiej konserwator zabytków.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze