Reklama

Brama Oławska pnie się w górę. Biurowiec ma być gotowy za rok [ZDJĘCIA, WIDEO]

20/04/2021 10:15

Wiosną 2022 roku oddana do użytku zostanie Brama Oławska, czyli nowy biurowiec PZU przy ul. Oławskiej 35, powstający w sąsiedztwie placu Dominikańskiego. 

Polski Zakład Ubezpieczeń, inwestor biurowca Brama Oławska, wznoszonego w miejscu poprzedniej jego siedziby, szacuje, że budowa Bramy Oławskiej wraz z odbiorami technicznymi potrwa do maja przyszłego roku. 


- Obecnie kładziemy mieszankę betonową na stropie podziemnego przejścia „Słodowego”. Równocześnie prowadzimy prace instalacyjne w garażach, kończymy strop piątej kondygnacji i niebawem rozpoczniemy wylewanie stropu szóstej kondygnacji - informuje biuro prasowe PZU.


Budynek będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemne z ponad 140 miejscami parkingowymi. Łączna powierzchnia najmu wyniesie ok. 14 056 mkw. Prace przy Oławskiej 35 ruszyły pod koniec lutego 2020 roku. 

Reklama


Głównym projektantem biurowca jest dr hab. inż. arch. Artur Jasiński wraz ze współpracownikami z Biura Architektonicznego Artur Jasiński i Wspólnicy z Krakowa, a jego generalnym wykonawcą - firma Warbud. Komercjalizacją powierzchni biurowo - usługowej zajmuje się z kolei firma CBRE. Inwestorem Bramy Oławskiej jest dokładnie Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU. Budynek stanie na działce, na której w latach 1970-2017 stał poprzedni biurowiec PZU. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości