Reklama

Gastronomia świętuje. Ogródki restauracyjne otwarte po lockdownie [ZDJĘCIA]

15/05/2021 18:03

Sobota, 15 maja, to radosny dzień dla branży gastronomicznej i jej klientów. Nowe rządowe rozporządzenie, luzujące epidemiczne obostrzenia po poprawie sytuacji w kraju, umożliwiły restauracjom przyjmowanie klientów w ogródkach.

Mimo przelotnych opadów w tę sobotę na wrocławskim Starym Mieście można było spotkać tłumy. Sporo osób skorzystało w możliwości zjedzenia posiłku czy wypicia drinka na miejscu, ponieważ od 15 maja restauracje mogą przyjmować gości na terenie ogródków gastronomicznych. Chętnych nie brakowało, a do wybranych lokali ustawiały się kolejki. Dzięki luzowaniu obostrzeń, obejmujących także zniesienie nakazu noszenia maseczek na otwartej przestrzeni, centrum Wrocławia wyraźnie odżyło. 


Jeżeli sytuacja epidemiczna w Polsce drastycznie się nie pogorszy, za dwa tygodnie lokale gastronomiczne będą mogły przyjmować gości także we wnętrzach. Lockdown, nakazujący barom i restauracjom działalność wyłącznie na wynos, obowiązywał prawie 7 miesięcy, bo od 17 października ubiegłego roku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości