Reklama

Jurek Owsiak wrócił do kierowania WOŚP. „Wrocław już czeka na Owsiaka”

20/01/2019 12:05

Jurek Owsiak wycofał się z decyzji o rezygnacji z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lider WOŚP w sobotę wieczorem spotkał się z prezydentem Wrocławia, który zapewnił, że Wrocław czeka na Owsiaka.

Przypomnijmy, że Jurek Owsiak decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP ogłosił w ubiegły poniedziałek, tuż po śmierci Pawła Adamowicza, który został zaatakowany przez nożownika podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


W sobotę po uroczystościach pogrzebowych Owsiak ogłosił, że jednak wróci do kierowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W filmie nagranym tuż po pogrzebie Pawła Adamowicza tłumaczy, że zdecydował się powrócić do kierowania Orkiestrą po licznych prośbach, w tym od żony zmarłego prezydenta Gdańska. – Masa ludzi podchodząc do mnie prosiła, żeby Orkiestra była w takim kształcie, jak była – tłumaczy na nagraniu.

Reklama


O zmianę decyzji do Jerzego Owsiaka apelowało wiele osób, w tym prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który nagrał specjalny film, w którym mówił, że nie przyjmuje dymisji szefa WOŚP. – Ty jesteś dyrygentem tej Orkiestry, a my jesteśmy z Tobą – deklarował.


W sobotę Sutryk wstawił na swoje kanały społecznościowe zdjęcie ze spotkania z Owsiakiem w czasie którego , zadeklarował wrocławskie wsparcie dla WOŚP. – Spotkaliśmy się z Jurkiem Owsiakiem najpierw na pogrzebie Pawła, a teraz w drodze do domu, na stacji. Ustaliliśmy, że musimy grać razem i że będziemy grać razem. W imieniu wrocławianek i wrocławian powiedziałem, że już na niego czekamy w naszym mieście – napisał na Twitterze Jacek Sutryk.

Reklama


Dokładnie tydzień po 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę (20 stycznia) między godz. 19 a 20, na pl. Nowy Targ odbędzie się spotkanie „Ten Jeden Dzień Dłużej – Dzięki Jurek”. Podczas spotkania wrocławianie mają podziękować i wyrazić poparcie dla działalności Owsiaka.


– W obliczu sobotniej decyzji Jurka nasze hasło nabiera jeszcze głębszego sensu. Tym bardziej zachęcamy Was do przyjścia w niedzielę o 19:00 na Plac Nowy Targ we Wrocławiu, aby 10 razy mocniej mu podziękować za chęć dalszego działania i kontynuowania mocy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – czytamy w zaproszeniu na wydarzenie.

Reklama

Pomysłodawcami i i organizatorami zgromadzenia na pl. Nowy Targ są dziennikarze Maciej SzabatowskiPaweł Gołębski oraz Tomasz Lektarski, szef agencji LIONSTAGE.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości