Reklama

Koniec remontu torowiska na dużym skrzyżowaniu. Wracają tramwaje [ZDJĘCIA]

27/08/2021 16:05

MPK oddaje do ruchu wyremontowane skrzyżowanie ul. Powstańców Śląskich z al. Hallera. W piątek przeprowadzono udany przejazd próbny.

Dzięki zakończeniu prac na jednym z kluczowych skrzyżowań na Krzykach ramwaje linii 2, 6, 7 i 17 mogą od soboty, 28 sierpnia, wrócić na swoje stałe trasy w kierunku Krzyków i Kleciny.


– To trzecia ważna wakacyjna inwestycja w ramach TORYwolucji, którą oddajemy do ruchu przed terminem. Dzięki zaangażowaniu naszych podwykonawców i pracowników już w zeszłą sobotę, z tygodniowym wyprzedzeniem, przywróciliśmy ruch na placu Strzegomskim i na ul. Kazimierza Wielkiego - zauważa Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Reklama

W ramach remontu wymienione zostały dwa rozjazdy tramwajowe (od strony Arkad i od strony pętli Krzyki). Nowe szyny pojawiły się też na łukach, łączących te rozjazdy. Nowe rozjazdy są odwodnione, a zwrotnice - ogrzewane i sterowane elektrycznie. Przy okazji inwestycji tramwajowej została poprawiona nawierzchnia ulicy oraz ścieżki rowerowej. Koszt remontu, prowadzonego od końca maja, wyniósł 2,2 mln zł. 


Jednocześnie od soboty MPK rusza z remontem na placu Jana Pawła II.


CZYTAJ TEŻ: ZNÓW DUŻO ZMIAN W KURSOWANIU MPK OD WEEKENDU

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości