Reklama

Michalak: jeśli wystartuję w wyborach prezydenckich, to tylko po to, żeby wygrać

28/11/2016 10:32

Członek zarządu województwa Jerzy Michalak odniósł się na swoim videoblogu do decyzji Rafała Dutkiewicza o niekandydowaniu w kolejnych wyborach na prezydenta Wrocławia. Samorządowiec skomentował też, swój ewentualny start. Michalak nie wykluczył, że w 2018 roku „poprosi wrocławian o wsparcie”.

Samorządowiec pozytywnie ocenił fakt, że prezydent już teraz ogłosił swoją decyzję o tym, że nie zamierza brać udziału w kolejnych wyborach samorządowych. - Cieszy mnie, że w ciągu najbliższych miesięcy nie będziemy rozmawiali tylko o tym, czego nie zrobił i czego nie dokonał – ocenia Michalak.


Po zapewnieniu Dutkiewicza, że czwarta kadencja będzie ostatnią, nazwisko Jerzego Michalaka wymieniane jest wśród potencjalnych kandydatów na prezydenta Wrocławia. Samorządowiec od lat związany jest z Rafałem Dutkiewiczem. W 2010 roku został radnym miejskim z ramienia komitetu obecnego prezydenta. Na początku 2014 roku z Ratusza przeniósł się do zarządu województwa dolnośląskiego. W odbywających się 9 miesięcy później wyborach do sejmiku kandydował z list Platformy Obywatelskiej, ale był kandydatem wystawionym przez stowarzyszenie Obywatelski Dolny Śląsk, któremu przewodniczył Dutkiewicz. Miesiąc temu wraz z obecnym prezydentem i marszałkiem województwa Cezarym Przybylskim stworzył Dolnośląski Ruch Samorządowy, którego celem jest start w kolejnych wyborach samorządowych.

Reklama


#Videoblog 25

Nie rozmawiajmy w najbliższych miesiącach o tym, kto mógłby być najlepszym kandydatem na prezydenta Wrocławia, ale o tym, czego nasze miasto dziś potrzebuje.


Opublikowany przez Jerzy Michalak na 27 listopad 2016

 


Członek zarządu zapewnia, że w polityce oprócz możliwości wpływania na rzeczywistość, ceni sobie możliwość rozmowy z ludźmi o innych poglądach. - Wielokrotnie sugerowano mi, żebym nie rozmawiał z opozycją czy ruchami miejskimi. Głęboko wierzę jednak, że taka rozmowa jest niezbędna – mówi Michalak.


Polityk uważa też, że zamiast rozmawiać o tym, kto za dwa lata zasiądzie w fotelu prezydenta, w mieście powinna odbyć się dyskusja mająca na celu znalezienie wspólnej wizji rozwoju miasta. - Nasze miasto podobnie jak Polska jest głęboko podzielone. Uważam, że część z tych podziałów ma charakter historyczny. Uważam także, że tymi problemami w ciągu najbliższych lat zajmie się już nowe, młodsze pokolenie wrocławian – komentował.

Reklama

Pod koniec nagrania samorządowiec odniósł się do spekulacji medialnych związanych z wystawieniem jego kandydatury w wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia. - Teraz skupiam się na województwie, tworząc chociażby kolej aglomeracyjną budującą lepsze życie dla wrocławian. Jeśli jednak zdecyduję się poprosić wrocławian o wsparcie i kandydować w wyborach na prezydenta Wrocławia, zrobię to tylko po to, żeby wygrać – kończy Jerzy Michalak.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości