Reklama

Nowa faza walki z epidemią. Koleje Dolnośląskie przywracają część połączeń

29/04/2020 16:29

Wybrane pociągi Kolei Dolnośląskich wrócą na swoje trasy od piątku, 1 maja. Zmiany obejmą w sumie 18 połączeń, których kursowanie było do tej pory skrócone lub zawieszone. Najwięcej połączeń pojawi się w weekendowych rozkładach jazdy.

Decyzję o wznowieniu części połączeń Koleje Dolnośląskie podjęły w porozumieniu z samorządem województwa dolnośląskiego. Nadal obowiązują jednak pozostałe zmiany rozkładu jazdy wprowadzone przez spółkę 20 marca oraz 19 kwietnia.


- Staramy się dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację epidemiczną i gospodarczą. Biorąc pod uwagę ostatnie decyzje rządu, dotyczące odmrażania gospodarki, otwierające m.in. galerie handlowe, obiekty kulturalne czy też hotele, zdecydowaliśmy o wznowieniu części połączeń – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Reklama

Połączenia zostaną wznowione głównie na trasach łączących dolnośląskie miasta ze stolicą województwa, a także na odcinkach prowadzących do regionów turystycznych. Pasażerowie będą mogli skorzystać zwłaszcza ze zwiększonej liczby pociągów w weekendy.


- Stale monitorujemy frekwencję na poszczególnych trasach, a decyzje, dotyczące każdego połączenia, są poddawane szczegółowej analizie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wobec stopniowo znoszonych przez rząd ograniczeń i zarazem zbliżającego się sezonu turystycznego Dolnoślązacy potrzebują dodatkowych kursów. To element szerszego, elastycznego planu przywracania połączeń, nad którym pracujemy – wyjaśnia Rodak

Reklama

CZYTAJ TEŻ: NOWA CENA BILETU I MASECZKI GRATIS


Od 1 maja przywrócone zostaną dodatkowe połączenia na trasach między Lubaniem Śląskim i Wrocławiem, Legnicą i Żarami, Wrocławiem i Bielawą, Wrocławiem i Trzebnicą, Wrocławiem i Kudową Zdrój, Legnicą i Kamieńcem Ząbkowickim, Wrocławiem i Kłodzkiem, Wrocławiem i Wałbrzychem oraz Wrocławiem i Legnicą.


Nastąpi również zmiana częstotliwości kursowania pociągu z Żar (odjazd 11:11) do Legnicy (12:29), który będzie teraz kursował codziennie, oraz pociągu z Kłodzka (odjazd 17:08) do Wrocławia Głównego (przyjazd 18:35), który będzie kursował od poniedziałku do piątku oprócz świąt.

Reklama

Zmiany obejmą też okresowe skrócenie relacji z Legnicy do Kłodzka o 6:21 oraz w stronę powrotną z Kłodzka o 12:55, która w soboty, niedziele i święta kursować będzie do Kamieńca Ząbkowickiego. Przywrócone do pełnej relacji zostanie natomiast połączenie z Głogowa (odjazd 8:37) do Wrocławia (przyjazd 10:39), które czasowo było skrócone do Legnicy (przyjazd 9:35). 


Pełna lista zmian dostępna jest na stronie internetowej przewoźnika.


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości