Reklama

Rusza budowa inQube. To nowa inwestycja Uniwersytetu Ekonomicznego [WIZUALIZACJE]

24/09/2018 09:10

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu rozpoczął kolejną inwestycję. Tym razem za kwotę blisko 13 mln zł wybuduje Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości inQube dla mikro i małych firm, w tym startupów z branży ICT . Będzie to pierwsza tak nowoczesna przestrzeń co-workingowa i biurowa, zarządzana przez uczelnię wyższą w kraju.

Prace nad modernizacją budynku „O” ruszą we wtorek, 25 września, i zakończą się po roku, we wrześniu 2019 r. InQube powstanie przy ul. Komandorskiej 118/120.


- Plany są imponujące. Na parterze o powierzchni ponad 200 m kw powstanie co-work, w którym młodzi przedsiębiorcy znajdą swoje miejsce do pracy i rozwijania pomysłów biznesowych - mówi Jolanta Nowacka, rzeczniczka UE we Wrocławiu.


W przerwach użytkownicy budynku będą mogli korzystać ze strefy relaksu i spotkań z zaproszonymi gośćmi. Firmy będą miały do dyspozycji także dwie sale, wyposażone w sprzęt audiowizualny, umożliwiający przeprowadzenie warsztatów, prezentacji i konferencji. Na parterze znajdzie się recepcja, zajmująca się administracją biur i firm, prowadząca tzw. wirtualne biuro.

Reklama

Przyjaźnie zaaranżowanie zostanie też otoczenie Inkubatora. Do dyspozycji firm i klientów będzie parking i miejsce na 20 rowerów.


Wykonawcą inwestycji będzie wyłoniona w drodze przetargu firma AKBiK, która przebudowała i zmodernizowała 8-piętrowy budynek dydaktyczny „Z”. Projekt budynku przygotowała firma MODULO Wojciech Wawrzyniak z Wrocławia.


- Inkubator będzie miejscem wymiany idei, wdrażania nowatorskich i innowacyjnych pomysłów biznesowych, będzie dążył do stworzenia atmosfery sprzyjającej rozwojowi firm poprzez zapewnienie im doradztwa i wsparcia mentorów, ekspertów, partnerów Inkubatora - dodaje Nowacka.

Reklama

Pierwsze i drugie piętro to dedykowana powierzchnia dla firm potrzebujących większej, prywatnej przestrzeni pod wynajem - 30 biur oraz 7 sal spotkań i telekonferencji. Na potrzeby działania InQube zostanie zakupiony serwer i macierze dyskowe, szafy rakowe. W całym budynku dostępne będą szybki internet, Wi-Fi oraz „chmura”. 


Inwestycja jest możliwa dzięki dotacji około 5,3 mln zł z Dolnośląskiej Inwestycji Pośredniej.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości