Reklama

Śląsk Wrocław ma nowego prezesa i dyrektora sportowego. Do klubu wraca Adam Matysek

21/11/2016 17:42

Piłkarski Śląsk Wrocław ma nowego prezesa. Za sterami klubu stanął Krzysztof Hołub, który będzie łączył to stanowisko z szefowaniem Wrocławskiemu Parkowi Wodnemu. Śląsk ma też nowego dyrektora sportowego, którym został jego były zawodnik Adam Matysek.

Zmiana na stanowisku prezesa Śląska Wrocław była spodziewana od dawna, zagadką pozostawało tylko nazwisko nowego szefa klubu. Pod koniec października br. rada nadzorcza Śląska poinformowała, że ówczesny prezes Paweł Żelem zostanie odwołany, a nowy zostanie zaprezentowany w ciągu kilku tygodni. Na giełdzie nazwisk pojawił się m.in. były szef Zagłębia Lubin, Tomasz Dębicki. Ostatecznie jednak, mające większość udziałów w klubie miasto Wrocław powierzyło tę posadę Krzysztofowi Hołubowi, jednocześnie prezesowi Wrocławskiego Parku Wodnego.


Będzie to już druga przygoda Krzysztofa Hołuba ze Śląskiem Wrocław. Pierwsza trwała krótko, od września do listopada 2013 r. Później stanowisko przejął od niego odchodzący właśnie Paweł Żelem. Czy dotychczasowy prezes pozostanie w klubie, to się okaże. Nowy szef Śląska ma wolną rękę w tej sprawie od prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Reklama

Jak informuje Śląsk Wrocław, prezesura Krzysztofa Hołuba potrwa do końca marca 2017 r. To może oznaczać, że miejski plan sprzedaży pakietu większościowego w klubie nabiera tempa, a wiosną przyszłego roku przejmie go nowy właściciel.


O ile zmiana prezesa była pewna, o tyle zwolnienie Wojciecha Błońskiego ze stanowiska dyrektora sportowego Śląska Wrocław jest pewnym zaskoczeniem. Zwłaszcza, że pracę rozpoczął w styczniu br., a więc nie wytrwał nawet roku.


Jego posadę zajmie Adam Matysek. To były bramkarz m.in. właśnie Śląska (w latach 1989-1993) i reprezentacji Polski, mający w swoim dorobku grę w niemieckiej Bundeslidze. Ostatnio był trenerem golkiperów w 1. FC Nuernberg, pracował też jako skaut piłkarski.

Reklama

- Wiele zawdzięczam Śląskowi Wrocław. Z tego klubu wyjechałem do Niemiec i zacząłem swoją przygodę z Bundesligą, która jest jedną z najlepszych lig na świecie. Czuję się zaszczycony, że mogę wrócić na Oporowską w innej roli i pracować dla WKS-u – komentuje Adam Matysek na łamach portalu miejskiego wroclaw.pl.


Łukasz Maślanka, Twitter: @Lukasz_Maslanka

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości