Reklama

Spore utrudnienia. Awaria torowiska i brak przejazdu w centrum

24/02/2020 21:06

W poniedziałkowy wieczór, ok. godz. 20, na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Jastrzębiej doszło do awarii torowiska. MPK poinformowało też, że nieprzejezdne było torowisko na ulicy Piotra Skargi.

W wyniku tego zdarzenia tramwaje linii 5 i 11 kursowały objazdem w obu kierunkach przez Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową. Pojazdy linii 2, 8, 9 i 17 jechały objazdem w obu kierunkach przez Skargi, Teatralną, Świdnicką i Piłsudskiego.  


Z powodu awarii torowiska na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śl. I Jastrzębiej tramwaje kursowały objazdem przez al. Hallera, a MPK rozwoziło pasażerów autobusami „za tramwaj" w relacji Hallera - Klecina. Ruch został już tam przywrócony.


Przypomnijmy, że przed południem przed pętlą Krzyki, na skrzyżowaniu z al. Karkonoską, "rozjechał się" tramwaj.

Reklama

- Wykolejenie jest wtedy, gdy tramwaj wypadnie z torów. O rozjechaniu mówimy w sytuacji, gdy na przykład zwrotnica szwankuje i jeden wagon tramwaju pojedzie w jedną stronę, drugi w drugą - tłumaczy Bartosz Naskręski z MPK Wrocław.


Tego dnia tramwaje nie kursowały także ul. Sienkiewicza w kierunku centrum. Po godzinie 12:00 doszło tam do zdarzenia drogowego, w wyniku którego samochód zablokował przejazd torowiskiem.



 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości