Na 900 dni, jakie pozostały do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, gotowych jest 90 procent płyty fundamentowej. Przed nadejściem mrozów wykonawcom udało się wykonać wykop pod budynek odpraw pasażerskich.
Zakończone zostały prace ziemne prowadzone pod budynkiem terminalu. Płyta fundamentowa gotowa jest już w 90 procentach, zaawansowane są również prace związane ze stawianiem stóp fundamentowych. Poza tym, rozpoczęło się układanie i betonowanie stropów nad kondygnacją -1. W listopadzie zakończono zaplanowaną na ten rok stabilizację gruntu pod przyszłe parkingi.
Wystartowała także budowa tunelu, który połączy nowy terminal z przyszłą stacją kolejową. Pasażerowie będą nim przechodzić na powstający peron, dzięki czemu zyskają bezpośrednie połączenie z lotniska do centrum miasta. Mimo tego, PKP nie zdecydowało jeszcze, czy uda im się zyskać dodatkowe dofinansowanie dla prawie czterokilometrowej linii, łączącej terminal ze stacją Wrocław-Żerniki.
Nad jakością i terminem wykonania prac czuwa inżynier kontraktu - firma ECM Group Polska, zaś nadzór autorski nad realizacją projektu sprawuje pracownia architektoniczna JSK Architekci.
Nowy terminal powstanie w 2011 roku.
Koszt całej inwestycji to prawie 300 milionów złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze