Reklama

Zmiana w MPK. Wysiadając trzeba będzie wcisnąć przycisk

12/08/2019 08:45

Wrocławskie MPK od 1 września w wybranych autobusach wprowadzi tzw. gorące przyciski. Zasada ich działania ma być podobna, do zasady działania przycisków otwierających drzwi w tramwajach.

Jak tłumaczy przewoźnik, wprowadzenie przycisków otwierających tylko wybrane drzwi ma spowodować, że w czasie upałów z klimatyzowanych pojazdów nie będzie uciekało zimne powietrze, a w okresie zimowym ciepło.


Będzie to działało tak, jak teraz jest już w tramwajach. Na przystanku otworzą się tylko te drzwi pojazdu, przy których ktoś wciśnie przycisk. Te, którymi nikt nie zamierza wychodzić pozostaną zamknięte.


„Gorące przyciski” na razie mają działać tylko w 100 wybranych pojazdach. Pojawią się w nich specjalne naklejki o konieczności wciśnięcia guzika. W początkowej fazie kierowcy mają obserwować pokład autobusu i gdy zobaczą, że ktoś mimo niewciśnięcia przycisku czeka na otwarcie drzwi, będą zobowiązani do pomocy takiemu pasażerowie (otwarcia drzwi przyciskiem z kabiny).


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości