Reklama

Aktywiści zablokowali kolejną eksmisję z mieszkania [ZDJĘCIA]

15/10/2018 11:37

W poniedziałkowy poranek na wrocławskich Stabłowicach doszło do nieudanej próby eksmisji. Po interwencji lewicowych aktywistów i działaczy pani Irena zyskała więcej czasu na poszukiwania zastępczego lokum.

Mieszkanie przy ul. Głównej 102/16 zostało zlicytowane dwa lata temu. Jego właścicielka, 60-letnia Irena Szczypek, mieszka w nim od 2011 roku z siostrą. Kupiła je na kredyt. W długi wpadła po tym, jak z powodu poważnych problemów ze zdrowiem, trwających od 2013 roku, jej działalność gospodarcza upadła. Pani Irena spędziła kilka miesięcy w szpitalu. Obecnie jest na zasiłku socjalnym o wysokości 645 zł. Stara się o wcześniejszą emeryturę, która według wyliczeń wynosiłaby 1100 zł. 


Sąd Rejonowy Wrocław Fabryczna uznał, że nie należy jej się lokal socjalny, odrzucił też pierwszy wniosek o odroczenie terminu eksmisji. Alternatywą jest miejsce w pokoju w lokalu zastępczym w kiepskim stanie technicznym, bez dostępu do ciepłej wody, tylko na miesiąc. 

Reklama

Pierwsza próba eksmitowania kobiet z mieszkania na Stabłowicach została zablokowana przez działaczy Partii Razem, Akcji Lokatorskiej i komitetu Wrocław dla Wszystkich, którzy pojawili się na miejscu w poniedziałek przed godz. 9. Pomogli też pani Irenie złożyć zniosek o zmianę komornika. Uważa ona bowiem, że jest stronniczy i nie bierze pod uwagę jej stanu zdrowia.


Jeżeli Izba Komornicza we Wrocławiu w ciągu 16 dni nie wyznaczy nowego terminu eksmisji i nie przeprowadzi jej ekspresowo, rozpocznie się okres ochronny, który potrwa do końca marca. Teraz 60-latka będzie się ponownie ubiegała o lokal socjalny. 

Reklama

- To kolejny taki przypadek we Wrocławiu, w którym starsza osoba w trudnej sytuacji życiowej nie otrzymuje żadnego wsparcia, a jedyne rozwiązanie proponowane przez władze to lokal zastępczy w skandalicznym stanie. Ostatnio mieliśmy podobny przypadek 80-letniej pani Barbary z ul. Bzowej, która po latach walki otrzymała zgodę na pozostanie w mieszkaniu do czasu przyznania mieszkania socjalnego. Czas oczekiwania na takie mieszkanie we Wrocławiu wynosi nawet 10 lat - mówi Michał Brokos z Partii Razem. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości