Rzeka Ślęza pod Wrocławiem przekroczyła stan alarmowy. Na wodowskazie w Borowie (powiat strzeliński) osiągnęła już 211 cm (stan alarmowy to 200 cm, a ostrzegawczy - 160 cm). Jeszcze dobę wcześniej woda sięgała tu około 100 cm. Jej poziom ma się w najbliższych godzinach nadal podnosić. - Obecnie nie ma zagrożenia przelania się wód poza koryto - zapewniają Wody Polskie.
- W związku ze spływem wód opadowych na dolnej Ślęzie prognozowane są dalsze wzrosty stanów wody - przekazuje IMGW. Do środy dla Ślęzy od Borowa do ujścia do Odry we Wrocławiu obowiązuje alert drugiego stopnia w trzystopniowej skali.
Na wodowskazie w Ślęzie przy granicach Wrocławia (koło Bielan Wrocławskich) rzeka sięgała w poniedziałek w południe 212 cm. IMGW prognozuje, że woda może się podnieść w tym miejscu powyżej stanu ostrzegawczego (270 cm), ale nie powinna osiągnąć stanu alarmowego (300 cm). Na szczęście w ostatnich godzinach wody nie przybywało.
- Ślęzą środkową przemieszcza się wezbranie opadowe – na wodowskazie w Borowie przekroczony został stan alarmowy z tendencją wzrostową, natomiast w Białobrzeziu utrzymuje się stan ostrzegawczy. Obecnie nie ma zagrożenia przelania się wód poza koryto. Zapas przepustowości jest bezpieczny, rzeka pozostaje w granicach naturalnego biegu - przekazały w oficjalnym komunikacie Wody Polskie. - Wzrosty poziomu wód na Ślęzie to zjawisko typowe przy intensywniejszych opadach. Rzeka reaguje dynamicznie na nagłe zasilenie. Mimo to sytuacja jest w pełni opanowana, a infrastruktura hydrotechniczna funkcjonuje prawidłowo - zapewniono.
Jak wygląda sytuacja na pozostałych rzekach we Wrocławiu i w okolicach?
Dane z godz. 13.30
Odra
Widawa
Oława
Bystrzyca
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze