Reklama

Arcybiskup wrocławski odwołuje dyspensę. Wierni w niedzielę powinni iść do kościoła

29/05/2020 15:03

Abp Józef Kupny odwołał obowiązującą od marca dyspensę zwalniającą wiernych z obowiązku uczestniczenia w niedzielnych mszach świętych. Hierarcha przypomina jednak, że katolicy mogą opuścić niedzielną mszę z ważnego powodu np. choroby lub obawy przed epidemią.

W piątek, 29 maja Archidiecezja Wrocławska opublikowała dokument, w którym metropolita wrocławski abp Józef Kupny odwołał dyspensę z powodu epidemii. Oznacza to, że wierni, chcąc przestrzegać przepisów kościelnych od pierwszej niedzieli czerwca powinni brać udział w mszach świętych.


Duchowny przypomniał jednak, że Kościół katolicki za grzech ciężki uważa nieuczestniczenie w mszy ze względu na dobrowolne zaniedbanie. Zgodnie z przepisami Katechizmu Kościoła Katolickiego grzechu nie popełnią ci, którzy nie wezmą udziału w nabożeństwie ze względu na chorobę, konieczność opieki nad bliskimi czy silne poczucie obawy przed zarażeniem.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Co z procesjami z okazji Bożego Ciała w trakcie epidemii? Arcybiskup: chcę, żeby się odbyły


– Gorąco zachęcam wszystkich wiernych Archidiecezji Wrocławskiej do ożywienia życia sakramentalnego z zachowaniem wszelkich zasad dotyczących bezpieczeństwa w czasie pandemii – napisał abp Kupny.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości