Reklama

Atak zimy we Wrocławiu. Nadal koszmarne warunki na drogach

19/01/2024 07:34

Poranny paraliż komunikacyjny we Wrocławiu. Wystarczyły niewielkie opady śniegu, a potem marznącego deszczu, by miasto kolejny dzień z rzędu stanęło w gigantycznych korkach. Ulice i chodniki pokryte są lodem, nadal dochodzi do wypadków.

Aktualizacja, godz. 17.27


Na czas wyciągania lawety z rowu (zdarzenie z godz. 14.00) jezdnia w kierunku Wrocławia jest zablokowana. Zator sięga już 12 km.


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


Aktualizacja, godz. 15.30


Na drodze krajowej nr 5 na wysokości miejscowości Wichrów zderzyły się cztery samochody osobowe. Na odcinku Kostomłoty - Strzegom (w kierunku Strzegomia wprowadzono ruch wahadłowy). 


Aktualizacja, godz. 14.15


O godz. 14.00 na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Sadków (gmina Kąty Wrocławskie) autolaweta przewożąca trzy samochody osobowe wywróciła się na jezdnię. Zablokowany jest prawy pas. Tworzą się korki. 

Reklama

Aktualizacja, godz. 13:40 - Na 100 kilometrze w kierunku Wrocławia pojazd osobowy wypadł z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu. 


Aktualizacja, godz. 12 - Na przystanku Urząd Wojewódzki Muzeum Narodowe jest uszkodzony słup trakcyjny. Tramwaje 12 i 13 jadą od Sienkiewicza przez pl. Bema, most Piaskowy i pl. Nowy Targ do Galerii Dominikańskiej.


Aktualizacja, godz. 8:33 - Przy parku Wschodnim czołowo zderzyły się dwa pojazdy osobowe, w tym taksówka. - Kierowca taksówki nie zachował ostrożności i zderzył się z prawidłowo jadącym fordem. Pasażerka taksówki została przewieziona do szpitala, jej życiu nic nie zagraża - przekazał nam Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Nadal mogą występować utrudnienia w ruchu.

Reklama

Aktualizacja, godz. 8:24 - Urzędnicy przekazują, że od północy w mieście jeżdżą wszystkie dostępne pługi. -Ze względu na liczne sygnały o tym, że jest bardzo ślisko, szczególnie na Fabrycznej, prace zostaną tam ponowione. Podobnie na Krzykach, choć tam na mniejszą skalę. W mieście są w tej chwili liczne drogi w naprawdę dobrym stanie jak ma taką pogodę, ale są też takie, przy których wykonawcy Ekosystemu muszą popracować jeszcze raz. Dotyczy to m.in. TAT - podaje Michał Guz z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Co więcej, mieszkańcy nie mają już możliwości, aby sprawdzić, gdzie w danym momencie znajdują się pługi. Ekosystem zrezygnował z interaktywnej mapki i nie planuje jej przywrócić.


Nieciekawie było w nocy na autostradzie A4. Na 163 kilometrze w kierunku Wrocławia ciężarówka uderzyła w bariery, po czym złamała się w tak zwany ""scyzoryk"". Zestaw przez kilka godzin stał na dwóch pasach ruchu. Z kolei na 194. kilometrze na węźle Brzeg w stronę Wrocławia ciężarówka uderzyła w barierki, najprawdopodobniej doszło do wycieku paliwa. Kierowcy sygnalizują o fatalnych warunkach na AOW. -Od lotniska w stronę Łodzi jedno wielkie lodowisko! Gdzie są pługi? - piszą kierowcy. Na ul. Granicznej policja interweniuje aktualnie po tym, jak ciężarówka zderzyła się z osobówką. Tworzy się tam spory korek.

Reklama

Masz informację o utrudnieniach lub wypadkach na drodze? Skontaktuj się z nami poprzez adres e-mail: [email protected]


Czytaj także: Zimowy armagedon na drogach. Wypadki i utrudnienia


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości