Pod hasłem #PITWRO ruszyła kolejna edycja akcji, podczas której wrocławski magistrat zachęca do rozliczenia się ze swoich dochodów w jednym z urzędów skarbowych na terenie miasta. W stosunku o akcji z lat ubiegłych zaszła spora zmiana w nagrodach, które można wygrać za złożenie PIT-u w stolicy Dolnego Śląska. W tym roku, zamiast samochodu można wylosować skuter elektryczny, rower albo półroczny bilet na wrocławską komunikację miejską.
W ubiegłym roku w miejskiej loterii wzięło udział ponad 22 tysiące osób. Najwięcej szczęścia miał pan Witold, który ze swoich dochodów rozliczył się urzędzie skarbowym na Krzykach – to do niego trafiła ufundowana przez urząd hybrydowa Toyota Yaris. Kolejnych 15 laureatów loterii otrzymało rowery lub karty miejskie Urbancard.
W tym roku zwycięzców ma być więcej, choć nikt nie może liczyć na auto od miasta. – W tym roku wylosujemy aż 85 nagród, m.in. 8 skuterów elektrycznych, 20 rowerów, karty Urban na darmowe przejazdy komunikacją miejską przez 6 miesięcy oraz karnety i vouchery uprawniające do korzystania z atrakcji turystycznych miasta takich jak: wrocławskie ZOO, Hydropolis, Aquapark czy Narodowe Forum Muzyki – wylicza Maja Berny z wydziału komunikacji społecznej wrocławskiego magistratu.
Dlaczego miastu opłaca się rozdawać nagrody w zamian za rozliczenie PIT-u w jednym z urzędów na terenie Wrocławia? Odpowiedź jest prosta. 48% odprowadzanego przez nas podatku dochodowego wpływa do budżetu miasta, w którym mieszkamy. Dla Wrocławia może oznaczać to zastrzyk gotówki w wysokości nawet 1 mld złotych.
– Aby rozliczyć się we Wrocławiu, nie trzeba być tu zameldowanym, wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny wrocławski adres zamieszkania i złożyć go w jednym z wrocławskich urzędów skarbowych – podpowiada Maja Berny z urzędu miejskiego.
Z wyliczeń urzędników wynika, że m.in. dzięki ubiegłorocznej loterii, w 2016 roku we Wrocławiu rozliczyło się o 3 661 osób więcej niż w poprzednim okresie. „Nowi podatnicy” sprawili, że do miejskiej kasy wpłynęło dodatkowe 7,2 mln złotych.
W promocję akcji „Rozlicz PIT we Wrocławiu” w tym roku włączyli się m.in. futbolista amerykański Patryk Matkowski, przedsiębiorca Marlena Mazur, liderzy projektu WBO Tomasz Myszko i Marcin Pietrzyk, aktywistka miejska Ula Jagielnicka, ekonomistka Ewa Mądry oraz student Mateusz Misztal. To właśnie ich twarze zobaczymy w materiałach promocyjnych zachęcających do rozliczenia się z podatków we wrocławskich urzędach skarbowych.
W tym roku formularze PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 wyjątkowo możemy składać aż do 2 maja 2017.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze