Reklama

Bezpartyni Samorządowcy przedstawili kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego [KONWENCJA]

06/10/2018 12:25

W sobotę Bezpartyjni Samorządowcy zorganizowali w Dolnośląskim Centrum Filmowym konwencję wyborczą, podczas której zaprezentowali listy kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego w zbliżających się wyborach samorządowych oraz program ugrupowania dla poszczególnych okręgów.

Konwencja rozpoczęła się przemówieniami liderów Bezpartyjnych Samorządowców.


- Upartyjnienie naszego kraju to straszna plaga. Sto procent naszych urzędów państwowych jest opanowanych przez siły partyjne. Musimy zachęcać Polaków do brania udziału w życiu publicznym. Partie chcą nas do tego zniechęcić. A przecież to jest nasz kraj, nie partii politycznych - powiedział prezydent Lubina Robert Raczyński.


Jaki drugi głos zabrał Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego: - Odwiedziłem wiele miejscowości i wszędzie słyszę to samo: że partie w samorządzie są niepotrzebne. Podstawą rozwoju naszego regionu jest dialog, spory tylko w nim przeszkadzają. Gdy samorząd i rząd walczą, zawsze jest to ze szkodą dla kraju. 

Reklama

Na scenie przed widownią pojawił się również prof. Edward Czapiewski.


- Praca organiczna to klucz do sukcesu. Decyzyjność musi iść w dół, a pieniądze nie mogą być rozdzielane od góry. Jsteśmy trzecią siłą. Potrzebujemy nie tylko funduszy, ale też mądrej władzy na Dolnym Śląsku - przekonywał podczas sobotniej konwencji w DCF.



Bezpartyjni Samorządowcy pokazali spot wyborczy, przedstawili też listy kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego. Listę dla okręgu wrocławskiego otwiera Michał Bobowiec, a po nim widnieją na niej Ewa Zdrojewska, Paweł Wróblewski, Henryk Macała, Elżbieta Kaczmarzyk-Jańczak, Edward Czapiewski, Marta Rylokowska-Maciążek, Barbara Rusinowska-Kolek, Michał Nowakowski oraz Ewa Rzewuska.

Reklama

W programie okręgu znalazły się m. in. wsparcie dla sportu w edukacji oraz modernizacja i budowa przedszkoli i żłobków na terenie całego województwa.


Listę okręgu podwrocławskiego otwiera Dariusz Stasiak, który obiecuje skuteczną, szybką walkę ze smogiem oraz walkę z chorobami nowotworowymi poprzez budowę nowoczesnego ośrodka medycznego z profilaktyką, diagnozą i terapią. 


"Jedynką" dla okręgu wałbrzyskiego jest Partyk Wild, dla jeleniogórskiego - Cezary Przybylski, a dla legnicko-głogowskiego - Tymoteusz Myrda.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości