Od miesiąca trwa budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i Sokolej. Teraz roboty wchodzą w kolejny etap. - Zakończone zostały przewierty, częściowo prowadzone są prace przy budowie fundamentów pod słupy - tłumaczą urzędnicy.
O planach budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich z Sokolą donosiliśmy już w zeszłym roku. Wówczas Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przeprowadził przetarg na to zadanie i podpisał opiewającą na prawie 949 tys. złotych umowę z firmą Rotomat.
Cała inwestycja ruszyła na początku lutego. Teraz prace budowlane wchodzą w kolejny etap.
- Zakończone zostały przewierty, częściowo prowadzone są prace przy budowie fundamentów pod słupy. Jeden z fundamentów jest już przygotowany do zamontowania wysięgnika z sygnalizatorem - tłumaczą przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Roboty sięgają aż do przystanku "Jastrzębia", gdzie wykonawca dowiązuje się do przyłącza.
- Mimo prowadzonych robót, piesi oraz rowerzyści mają możliwość przejścia i przejechania wzdłuż ul. Powstańców Śląskich - zapewniają w ZDiUM-ie.
Oprócz sygnalizacji na przejściu przez ul. Powstańców Śląskich, pojawią się również przejazdy rowerowe w ciągu ul. Sokolej. Zostaną zlikwidowane bariery oddzielające obecnie ścieżkę rowerową i chodnik od pasów ruchu. Dzięki temu możliwe będzie poruszanie się rowerem w relacji wschód-zachód.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze