Reklama

Budują plac miejski na terenie dawnego lotniska. Widać już efekty [FOTO]

03/02/2016 00:00

Trwa budowa placu miejskiego przy ulicy Szybowcowej. - Efekty prac są coraz bardziej widoczne. Teren parkingu jest już praktycznie w całości wybrukowany, ułożona została nawierzchnia pochylni dla niepełnosprawnych, trwa układanie zanikających schodów do właściwego placu - wyliczają urzędnicy.

Przypomnijmy, budowa placu miejskiego między ulicą Lotniczą a Szybowcową rozpoczęła się we wrześniu zeszłego roku. Efekty prac są coraz bardziej widoczne.


 


- Teren parkingu jest już praktycznie w całości wybrukowany, ułożona została nawierzchnia pochylni dla niepełnosprawnych, trwa układanie zanikających schodów do właściwego placu. Pięknie zagospodarowany teren zostanie udostępniony mieszkańcom w kwietniu - zapowiadają przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.


 

 


W 2014 roku między ulicą Szybowcową a Lotniczą powstał m.in. chodnik i ścieżka rowerowa, które ułatwiają pokonanie terenu zaplecza pawilonu handlowego. Teraz miasto realizuje kolejną fazę tego przedsięwzięcia.

Reklama

 


- Planujemy odmienić wygląd kolejnej jego części wyodrębniając strefę wypoczynkową -  ławki i zieleń oraz użytkową - chodnik i parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych. Z myślą o nich i wózkach dziecięcych pojawi się również pochylnia od strony Lotniczej. Na placu zamontujemy latarnie, stojaki rowerowe i kosze na odpadki. Akcentem odwołującym się do historii tego miejsca będą małe samoloty i maszt z wiatrowskazem - wyliczała jesienią Ewa Mazur ze ZDiUM-u.


 


Do końca lat 70. na obszarze objętym pracami funkcjonowało bowiem lotnisko, powstałe w 1910 roku i zlikwidowane w latach 80., dla potrzeb budowy osiedla Kosmonautów.

Reklama

 


Cała inwestycja pochłonie nieco ponad 2 miliony złotych.


Tomek Matejuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości