Wrocławscy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów. Sprawca działał na terenie miasta. Do chwili obecnej funkcjonariusze udowodnili mu kradzież 21 jednośladów.
Mężczyźnie funkcjonariusze udowodnili 21 kradzieży rowerów oraz jedno włamanie do piwnicy na terenie dzielnicy Psie Pole. Jak ustalili policjanci sprawca kradł rowery w okresie od marca do lipca 2013 roku z terenu klatek schodowych. Na razie policjanci odzyskali rower górski o wartości 3 tysięcy złotych.
Zabezpieczenia rowerów – linki i inne mocowania pokonywał specjalnymi obcinaczkami i zabierał ze sobą. Następnie po drodze linki i inne zabezpieczenia wyrzucał, a rowery sprzedawał przygodnie napotkanym osobom na ulicy lub na terenie targowisk. Kwoty jakie brał za sprzedaż kradzionych rowerów wahały się od 50 do 200 zł. Pieniądze wydawał na własne potrzeby.
Za kradzieże mienia mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności, a za włamanie nawet do 10 lat więzienia. Policjanci przypominają o zabezpieczaniu swoich rowerów nawet, gdy pozostawimy je na kilka chwil.
– Jednocześnie korzystajmy ze sprawdzonych zabezpieczeń, które faktycznie uchronią nas przed kradzieżą. Warto też, aby każdy właściciel roweru wykonał zdjęcia swojego jednośladu, a także spisał numery znajdujące się na ramie. W przypadku jego utracenia te informacje będą przydatne funkcjonariuszom w poszukiwaniach oraz pozwolą na szybką identyfikację zarówno roweru jak i właściciela – apeluje Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze