Reklama

Co powstanie w przejściu Świdnickim? [ZDJĘCIA, WIDEO]

26/05/2017 11:30

Ponad 300-metrowy lokal w przejściu Świdnickim od przeprowadzonej na początku 2016 roku przebudowy stoi pusty. Początkowo miała się tu mieścić galeria sztuki, później mówiono o księgarni i siedzibie ESK. Z najnowszych zapowiedzi miejskich urzędników wynika, że w przejściu powstanie Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji. Tym razem plany wydają się poważne, bo nowa jednostka ma zacząć działać już pod koniec tego roku.

We wrocławskim magistracie zapewniają, że instytucja zlokalizowana w przejściu Świdnickim będzie stanowić oazę zieleni i ekologii w centrum miasta, a jednocześnie będzie miejscem, gdzie nowe technologie i innowacje pomogą mieszkańcom w rozwiązywaniu problemów kulturowych, społecznych i ekologicznych. – Naszym celem jest stworzenie miejsca kreatywnego. Miejsca do zabawy i nauki, gdzie będziemy poznawać nowe technologie w połączeniu z ekologią – tłumaczy projektantka Agnieszka Opiela.


W godzinach przedpołudniowych z Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji korzystać będą bibliotekarze, animatorzy kultury i nauczyciele, dla których przejście Świdnickie stanie się miejscem doskonalenia wiedzy.

Reklama

Po południu centrum będzie otwierało swoje podwoje dla wszystkich mieszkańców Wrocławia i turystów, którzy będą mogli skorzystać z Pracowni Edukacji Czytelniczej i Medialnej. W ramach tego projektu chętni będą mogli zapoznać się z e-prasą, grami planszowymi oraz zbiorem komiksów. W centrum będzie można skorzystać z internetu, a pracownicy jednostki nauczą seniorów korzystania z elektronicznych czytników książek, smartfonów i tabletów.



Pomieszczenie o łącznej powierzchni użytkowej ponad 300 m2 zostanie podzielone na pięć głównych stref: strefę informacji – miejsce zarządzania Centrum, strefę gier i zabaw, strefę konferencyjną, strefę warsztatów i strefę relaksu, w której na elektronicznych czytnikach będzie można zagłębić się w lekturze.

Reklama

Już wkrótce w przejściu Świdnickim mają pojawić się ekipy, które sprawią, że pomieszczenie, które dziś możemy oglądać jedynie zza szklanej szyby, zamienią się w przytulne miejsce. Motywem przewodnim wystroju ma być sześciokąt. Sześciokątne mają być półki, siedziska i stoły, które dzięki swojemu kształtowi pozwolą na szybką zmianę aranżacji wnętrza. W centrum pojawi się też zielony chrobotek reniferowy – roślina charakteryzująca się m.in. doskonałymi właściwościami wygłuszającymi, swoim żywo-zielonym kolorem idealne ma współgrać z surowym drewnem.


Zgodnie z planem przedstawionym podczas piątkowej konferencji prasowej Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji ma być gotowe już pod koniec tego roku. – Otwarcie centrum planujemy na koniec tego roku, aczkolwiek proces inwestycyjny i proces przygotowania jest zależny od przetargów. Jak zawsze w takich przypadkach ciężko jest podać konkretną datę – mówi Marcin Skrabka, kierownik Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji. Na razie nie wiadomo też, ile będzie kosztowało utworzenie centrum. – Jeszcze cały czas szacujemy koszty, sprawdzamy ceny wyposażenia – dodaje kierownik.


bas, mak

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości