Reklama

Co się działo we Wrocławiu czyli przegląd tygodnia (7-12 listopada)

12/11/2016 18:03

Za nami kolejny ciekawy tydzień. Specjalnie dla Was zebraliśmy najważniejsze naszym zdaniem wydarzenia poszczególnych dni tego tygodnia. Sprawdźcie, co w ostatnich dniach działo się we Wrocławiu.

W poniedziałek dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że władze Wrocławia złożyły dokumenty aplikacyjne do tytułu Zielonej Stolicy Europy. O to, czy mamy szansę na ten tytuł w ramach naszego cyklu Temat Tygodnia zapytaliśmy przedstawicieli różnych środowisk. - Dziś Wrocław nie zasługuje na miano ekologicznego miasta – powiedział nam Przemysław Filar z TUMW. Sprawdź, jak sprawę komentowali nasi pozostali goście. Na początku tygodnia poznaliśmy też ofertę restauracyjną nowego centrum handlowego powstającego w miejscu dworca autobusowego. Wprowadzą się tam znane wrocławskie street foody! Miłośników sportów walki z pewnością zainteresowała informacja, że już niebawem do naszego miasta powróci wielki boks.


We wtorek pisaliśmy o rozważaniach aktywistów miejskich, którzy zastanawiają bo będzie pierwsze? Tramwaj na Psie Pole czy pierwsza załogowa misja na Marsie? Od wtorku we Wrocławiu swoją działalność rozpoczęła pracownia „Pani to potrafi”, którą otworzyły dwie znane blogerki specjalizujące się w… majsterkowaniu. Tego samego dnia informowaliśmy o nagrodzie dla Wrocławia przyznanej podczas gali Eco-Miasto organizowanej po raz czwarty przez Ambasadę Francji.

Reklama

W środę pomagaliśmy policji w poszukiwaniu wandala, który zniszczył przejście Świdnickie. Jeśli jeszcze nie widzieliście filmiku z wizerunkiem poszukiwanego – znajdziecie go tutaj. Opisaliśmy też niezbyt udaną promocję w sklepach Lidl, przynajmniej z punktu widzenia właściciela sieci. Tego samego dnia radna miejska Renata Granowska i aktywista miejski Tomasz Owczarek poinformowali o zaplanowanej na przyszły tydzień dyskusji związanej z przyszłością wrocławskich rad osiedli.


W czwartek dowiedzieliśmy się, że impreza sylwestrowa z wrocławskiego rynku zostanie jednak pokazana w telewizji, choć nie w TVP 2. Byliśmy też na otwarciu niecodziennego muralu w przejściu Słodowym.

Reklama

Piątek upłynął nam pod znakiem świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Rano relacjonowaliśmy Radosną Paradę Niepodległości z udziałem prezydenta Rafała Dutkiewicza i przedstawicieli władz miejskich, wojewódzkich i wojska. Wieczorem sprawdzaliśmy jak przebiega Marsz Patriotów zorganizowany przez Narodowe Odrodzenie Polski.


W sobotę ruszyły przygotowania do tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Mimo przerwy w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy, piłkarze wrocławskiego Śląska nie mieli wolnego. Wrocławski klub rozegrał sparing z Zagłębiem Sosnowie.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości