Reklama

Drugi po Sky Tower wieżowiec już jest wielki. A jeszcze sporo urośnie!


Powstający przy ul. Sikorskiego wieżowiec Quorum Tower ma już trzydzieści pięter. Dominuje już na całą okolicą, ale to jeszcze nie koniec budowy. Robotnicy muszą zbudować jeszcze siedem kondygnacji. Wszystkie apartamenty mają być gotowe wiosną przyszłego roku.


Quorum Tower początkowo miał być biurowcem, ale zanim ruszyła budowa inwestor zmienił plany. Ponieważ we Wrocławiu wciąż jest zapotrzebowanie na mieszkania, zdecydował że zbuduje apartamenty. Część z nich wciąż jest na sprzedaż. Na przykład za 68 metrów kwadratowych na 33. piętrze trzeba zapłacić 2,1 mln zł, a za niespełna 50 metrów na tym samym poziomie - 1,5 mln zł. Z kolei czteropokojowy apartament po sąsiedzku (149 mkw) z widokiem na pobliską Odrę inwestor wycenił na 4,8 mln zł.

BUDOWA QUORUM TOWER - KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Na mieszkańców Quorum Tower ma czekać m.in. sala kinowa, jacuzzi, siłownia, pokój masażu, sala do fitnessu i jogi, sauna i miejsce relaksu z bilardem. Na górze powstanie ogólnodostępny taras widokowy.

Reklama

Quorum Tower będzie drugim co do wielkości budynkiem we Wrocławiu. Ma mieć 137 metrów wysokości. Sky Tower wznosi się do 212 metrów, a druga dziś co do wielkości katedra na Ostrowie Tumskim - do 97 metrów.

Zakończenie budowy zapowiadane jest na pierwsze półrocze 2027 roku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/01/2026 09:50
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    przemo1034 2026-01-06 13:00:20

    Jest ok. Jednak i tak niski. Powinien we Wrocławiu stanąć taki 240 m. Wyrównałby wygląd miasta z daleka. Ten będzie miał 137 m. Na apartamenty to ok. Jednak w sferze biznesu czy siedziby nie jest to żaden wieżowiec. Wieżowce w USA zaczynają się od 170-180. Nie jest to więc wieżowiec. Ale jak mówię dobrze i tyle. Nie można przecież wszystkiego krytykować. Ktoś by powiedział, to sam zrób lepszy i wyższy. Potrzeba by kogoś z kasą. Typu Czarnecki,Sorosz. Obecnie w Sytrykowie nie ma co liczyć na wyższe rzeczy. Przecież Sutrykowcy wprowadzili uchwałe że nie można nic wysokiego budować, bo przecież ta uchwała do tego się sprowadza. Dlatego krytykuje Sutryka, bo ogólnie jego rządy powodują że miasto podupada biznesowo. Nie za tamto czy że szczurów za dużo. Po prostu on i jego ludzie interesują się tylko tym czy utrzymają się przy władzy, jeszcze dwa czy trzy lata. Żadnych planów na to miasto. Ja się spytasz Sutryka co ma zamiar zrobić i co jest w uchwale budżetowej, to będą skwery, place zabaw, zwężenia, tramwaj trasa około 4 km, przedszkole i więcej na swoich druhów z administracji, spółek. Jakby miasto nie ma koncepcji na 30 lat. A jak jest to zrobione przez ludzi którzy wczoraj tu przyjechali i chcieliby tu zrobić coś na kształt Lublina. Zaraz Katowice nas we wszystkim wyprzedzą. Już w jednej ważnej kategorii zarobki , są przed nami około 1000-1500 zł. Po prostu nie ma wieżowców bo Sutryk to poblokowal. Dlatego pisanie o " jednym gigancie" to porażka. Tzn. ok dobrze że jest, ale musimy popatrzeć z boku na to wszystko. Ja osobiście uważam że biznes jest najważniejszy i szkolnictwo w tym wyższe , czystość, komunikacja, i dostęp do usług jak lekarze , zajęcia pozaszkolne. Potem tereny zielone. U Sutryka jest wszystko odwrotnie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • bart95 2026-01-06 13:15:30

    W pełni się zgadzam z powyższym. We Wrocławiu powinno się wyżej budować. Mamy jeden Sky tower, który zdominował panorame jak niegdyś Pałac Kultury i nauki Warszawe. Na Gwiaździstej powstało pasmo nowych biurowców, wszystkie maksymalnie do 55m, gdzie wydaje się, że był potencjał aby budować wyżej w sąsiedztwie sky towera. Wygląda na to, że drugim miastem po stolicy, gdzie będzie wysoko i nowocześnie będą Katowice. Pozdrawiam serdecznie

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Maciula_Breslau 2026-01-07 07:38:53

    Wrocław to małe miasto i nie potrzebuje wieżowców. Dodatkowo to piękne miasto, więc nie mamy takiego problemu jak postsowiecka Warszawa i nie mamy potrzeby szukania tożsamości miasta. Czarnecki zaleczył swoje kompleksy stawiając Sky tower, który zupełnie nie pasuje skalą do miasta i zaburzył skyline. Skała Wrocławia jest dobra na zabudowę dominant do 100-120m. To czego miastu bardziej potrzeba to dobrej nowej architektury, bo z tym jest krucho. Postają tak paskudne budynki jak zabudowa Jagodna, wzdłuż krakowskiej, port popowice, Odra tower, czy nowe bloczysko quorum. To tylko wzmaga degradację przestrzeni miejskiej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości