Reklama

Dyrekcyjna idzie do remontu. Prace potrwają cztery miesiące

17/05/2017 15:01

Cztery miesiące - tylko tyle czasu potrwa przebudowa ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu. Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę z  firmą Skanska na modernizację odcinka od dworca tymczasowego PKS do ul. Hubskiej. Powstaną nowa nawierzchnia, chodniki, lampy uliczne, pasy zieleni i ścieżka rowerowa. Wartość inwestycji to prawie 3,5 mln zł.

- Przebudujemy około 200 m jezdni ul. Dyrekcyjnej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Gajową. Zbudujemy nowe chodniki i postawimy 20 nowych latarni ulicznych. Powstanie też 400 m ścieżki rowerowej. Planujemy remont sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, a przy okazji zlikwidujemy ostatnie szyny nieużywanego od dawna torowiska na Dyrekcyjnej – dodaje Łukasz Hasik, mówi Łukasz Hasik, kierownik budowy ze Skanskiej.


Dodatkowo Skanska posadzi nowe drzewa: lipy srebrzyste, dęby kolumnowe oraz 400 krzewów jałowca i tawuły. 

Reklama

- Na czas remontu ulica będzie całkowicie zamknięta, by prace potrwały jak najkrócej. Dla kierowców wyznaczymy objazdy, wytyczymy tymczasowe ciągi piesze, a plac budowy wygrodzimy zaporami drogowym– mówi Jarosław Kowalski, menadżer projektu, Skanska.


Korzyści z modernizacji kolejnego odcinka ul. Dyrekcyjnej odczują przede wszystkim podróżni kierujący się w stronę nowego dworca i galerii handlowej. Skanska wymieni nawierzchnię ulicy na nawierzchnię asfaltową SMA (Stone Mastic Asphalt), zalecaną dla dróg szczególnie obciążonych ruchem. Termin zakończenia prac przewidziany jest na przełomie sierpnia i września.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości