Tradycyjnie w dzień poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych, Archidiecezja Wrocławska organizowała "HolyWins" - alternatywę dla popularnego halloween. W wieczór poprzedzający 1 listopada można było wziąć udział w marszu świętych lub spędzić czas na balu, którego uczestnicy przebierali się za osoby wyniesione na ołtarze. Przygotowywano również procesje, czuwania i modlitwy.
- Często można usłyszeć, że dzień Wszystkich Świętych kojarzy się ze smutkiem, związanym z przemijaniem człowieka, tymczasem tego rodzaju inicjatywy przywracają prawdziwą treść, jakie niesie ta uroczystość - tłumaczy metropolita wrocławski, abp Józef Kupny, dodając, że ich organizatorom nie chodzi o tworzenie alternatywy dla obchodów Halloween, ale o pomoc w zrozumieniu, że dzień 1 listopada jest jednym z najbardziej radosnych świąt w Kościele katolickim.
Więcej o przygotowaniach do uroczystości Wszystkich Świętych przeczytasz tutaj.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze