Reklama

Inwestycja Kogeneracji, nowy park handlowy i ciąg dalszy kampanii [PODSUMOWANIE DNIA]

10/10/2018 21:44

Środa, 10 października, nie minęła tylko pod znakiem lokalnej polityki. Nie zabrakło kilku ciekawych informacji biznesowych.

W środę zainaugurowano rozbudowę sieci ciepłowniczej na wrocławskim osiedlu Zawidawie. Ciepło sieciowe z Elektrociepłowni Zawidawie popłynie do mieszkańców północnej części Wrocławia jeszcze w tym roku. W dniu inauguracji zamiast kamienia węgielnego przygotowano "rurę węgielną", którą symbolicznie poświęcono - będzie ona częścią nowej sieci.


Nowy park handlowy stanie na granicy Maślic i Stabłowic. Budowa N-Parku, którego inwestorem jest firma Napollo, właśnie się rozpoczęła i ma potrwać do sierpnia przyszłego roku.

Reklama

Na czwartek i piątek, 11 i 12 października, został przesunięty demontaż nakładki torowej na ul. Glinianej. W tych dniach zostaną tam wprowadzone zmiany w organizacji ruchu tramwajów i autobusów. Od soboty, 13 października, linie 8, 31, 32 mają powrócić na stałe trasy przejazdu. 


Od 10 października mieszkańcy Wrocławia mogą korzystać z mytaxi – aplikacji dostępnej w ponad 100 europejskich miastach, która, uruchamiając swoją usługę w stolicy Dolnego Śląska, nawiązała długoterminową współpracę z lokalną korporacją Mini Taxi. Od 12 października będzie ona obsługiwać na wyłączność postoje taksówek przy dworcu kolejowym Wrocław Główny.

Reklama

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy nie zniknie z wrocławskiego Rynku przed świętami Bożego Narodzenia. Po raz pierwszy potrwa do końca roku i zostanie zdemontowany po sylwestrze. Wrocławianie i turyści mogą się też spodziewać zupełnie nowych atrakcji.


Najwyższa Izba Kontroli wytknęła dyrektorowi Teatru Polskiego, Cezaremu Morawskiemu, że nielegalnie zawierał umowy na wykonywanie przez siebie zadań o charakterze artystycznym – reżysera, aktora i scenografa. Według NIK z naruszeniem prawa wydano w Teatrze Polskim ponad 186 tysięcy złotych.

Reklama

Członkowie Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia i Akcji Miasto kilka dni temu zaprezentowali 12 prac dla przyszłych władz Wrocławia. Do rozmowy o swoich postulatach aktywiści zachęcili sześcioro wybranych kandydatów na prezydenta Wrocławia. Pod propozycjami podpisało się pięcioro z nich.


To, o czym plotkowano od dłuższego czasu, w środę stało się faktem. Rafał Dobrucki nie będzie prowadził Betard Sparty Wrocław w przyszłym sezonie. Kontrakt szkoleniowca wygasł, a strony nie zamierzają go przedłużać.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości