Reklama

Jacek Sutryk będzie częstował chętnych indyjskim jedzeniem

06/11/2018 13:04

Na najbliższą środę, 7 listopada, przypada indyjskie święto Diwali, które  symbolizuje zwycięstwo dobra nad złem, światła nad ciemnością, mądrości nad głupotą. Z tej okazji dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Jacek Sutryk i konsul honorowy Republiki Indii we Wrocławiu Kartikey Johri będą częstować chętnych potrawami kuchni indyjskiej.

W tym dniu wszystkie indyjskie domy, urzędy, świątynie, mosty i drzewa udekorowane są lampkami. Obok światła, najważniejszym elementem łączącym wszystkich świętujących jest częstowanie się wyszukanymi potrawami.


Szacuje się, że we Wrocławiu mieszka ok. 2,5 tys. obywateli Indii. Z tej okazji dyrektor departamentu Spraw Społecznych Jacek Sutryk, konsul honorowy Republiki Indii we Wrocławiu Kartikey Johri i fundacja "Weź Pomóż" będą częstować wrocławian potrawami kuchni indyjskiej. Wedle tradycji rozdaje się je głodnym i potrzebującym, ale każdy, kto tego dnia przyjdzie na plac Solny, otrzyma ciepły indyjski posiłek. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 7 listopada, o godz. 13:00.

Reklama

Na miejscu ustawione zostaną lodówki fundacji "Weź pomóż", do których każdy będzie mógł włożyć jedzenie aby podzielić się z potrzebującymi. Produkty, które przyniesiemy powinny być hermetycznie zamknięte, z długą datą ważności. Mogą to być najprostsze produkty takie jak konserwy, cukier, sól, ryż czy pakowany chleb. Można przynieść ze sobą również odzież.



Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości