Na najbliższą środę, 7 listopada, przypada indyjskie święto Diwali, które symbolizuje zwycięstwo dobra nad złem, światła nad ciemnością, mądrości nad głupotą. Z tej okazji dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Jacek Sutryk i konsul honorowy Republiki Indii we Wrocławiu Kartikey Johri będą częstować chętnych potrawami kuchni indyjskiej.
W tym dniu wszystkie indyjskie domy, urzędy, świątynie, mosty i drzewa udekorowane są lampkami. Obok światła, najważniejszym elementem łączącym wszystkich świętujących jest częstowanie się wyszukanymi potrawami.
Szacuje się, że we Wrocławiu mieszka ok. 2,5 tys. obywateli Indii. Z tej okazji dyrektor departamentu Spraw Społecznych Jacek Sutryk, konsul honorowy Republiki Indii we Wrocławiu Kartikey Johri i fundacja "Weź Pomóż" będą częstować wrocławian potrawami kuchni indyjskiej. Wedle tradycji rozdaje się je głodnym i potrzebującym, ale każdy, kto tego dnia przyjdzie na plac Solny, otrzyma ciepły indyjski posiłek. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 7 listopada, o godz. 13:00.
Na miejscu ustawione zostaną lodówki fundacji "Weź pomóż", do których każdy będzie mógł włożyć jedzenie aby podzielić się z potrzebującymi. Produkty, które przyniesiemy powinny być hermetycznie zamknięte, z długą datą ważności. Mogą to być najprostsze produkty takie jak konserwy, cukier, sól, ryż czy pakowany chleb. Można przynieść ze sobą również odzież.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze