W niedzielę miasto otworzyło po remoncie ulicę Ołtaszyńską i jednocześnie zamknęło ulicę Parafialną. Nie przebudowywało obu ulic jednocześnie, by nie sparaliżować południa Wrocławia. Ze względu na uciążliwość prac Wrocławskie Inwestycje chcą, by prace potrwały maksymalnie kilka miesięcy.
Miasto w 2017 roku ostro wzięło się za remonty na Ołtaszynie i Wojszycach. W sumie za przebudowę sześciu ulic zapłaci ok. 9 mln zł. Minusem są większe niż zwykle korki na wyznaczanych objazdach, ale docelowo mieszkańcy, kierowcy i pasażerowie MPK odczują w tej części miasta poprawę.
Kompleksowy remont trzech ulic na Wojszycach, Parafialnej, Pawiej i Pszczelarskiej kosztuje w sumie 5,7 mln zł, z czego większość pochłania przebudowa tej pierwszej. Pszczelarska wraz z zmodernizowanym parkingiem jest już gotowa, a projekt remontu Pawiej jest modyfikowany. Wykonawca, firma Bickhardt Bau Polska, wymieni nawierzchnię Parafialnej, zbuduje nowe chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie.
Tymczasowa organizacja ruchu
W niedzielę rano ulica zostanie wyłączona z ruchu na odcinku między skrzyżowaniem z ulicami Strachowskiego, Kutrzeby i Kurpiów oraz skrzyżowaniem z ul. Grota Roweckiego. Objazd w obu kierunkach będzie zorganizowany ulicami Kurpiów i Grota Roweckiego. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość co najmniej do końca wakacji.
- Na potrzeby objazdu dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna. Dodatkowo, na skrzyżowaniu Kurpiów i Grota Roweckiego powstała nowa sygnalizacja – informuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji. Dojazd do posesji będzie możliwy przez plac budowy.
Trasą objazdu będą kursowały także autobusy 112 i 612. - Pojadą w obu kierunkach od Ronda Bednarza przez ulicę Grota-Roweckiego, Kurpiów i Strachowskiego do ulicy Kutrzeby. Autobusy linii 112 powrócą w obu kierunkach na ulicę Ołtaszyńską – zapowiada Małgorzata Krzeszowska z urzędu miasta.
Część prac zakończona
Remont ul. Ołtaszyńskiej i fragmentu ul. Wojszyckiej rozpoczął się na początku stycznia. Kierowcy i autobusy linii 112 korzystali w tym czasie z objazdu ulicami Zwycięską i Wyścigową, co potęgowało korki w rejonie budowy. Inwestycja pochłonęła blisko 2 mln zł.
Osobnym zadaniem był remont ul. gen. Maczka wraz z budową nowej sygnalizacji, oświetlenia, progów zwalniających i 88 miejsc parkingowych w nowej strefie 30 km/godz. za 1,3 mln zł. Ołtaszyńską przebudowała Eurovia Polska, a Maczka - Bickhardt Bau Polska.
Mieszkańcy Ołtaszyna i Wojszyc, kierowcy oraz pasażerowie MPK odetchną z ulgą dopiero po wakacjach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze