Reklama

Jedną ulicę skończyli, drugą zamykają. Będą duże korki na południu Wrocławia

26/05/2017 11:53

W niedzielę miasto otworzyło po remoncie ulicę Ołtaszyńską i jednocześnie zamknęło ulicę Parafialną. Nie przebudowywało obu ulic jednocześnie, by nie sparaliżować południa Wrocławia. Ze względu na uciążliwość prac Wrocławskie Inwestycje chcą, by prace potrwały maksymalnie kilka miesięcy. 

Miasto w 2017 roku ostro wzięło się za remonty na Ołtaszynie i Wojszycach. W sumie za przebudowę sześciu ulic zapłaci ok. 9 mln zł. Minusem są większe niż zwykle korki na wyznaczanych objazdach, ale docelowo mieszkańcy, kierowcy i pasażerowie MPK odczują w tej części miasta poprawę.


Kompleksowy remont trzech ulic na Wojszycach, Parafialnej, Pawiej i Pszczelarskiej kosztuje w sumie 5,7 mln zł, z czego większość pochłania przebudowa tej pierwszej. Pszczelarska wraz z zmodernizowanym parkingiem jest już gotowa, a projekt remontu Pawiej jest modyfikowany. Wykonawca, firma Bickhardt Bau Polska, wymieni nawierzchnię Parafialnej, zbuduje nowe chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie.

Reklama

Tymczasowa organizacja ruchu


W niedzielę rano ulica zostanie wyłączona z ruchu na odcinku między skrzyżowaniem z ulicami Strachowskiego, Kutrzeby i Kurpiów oraz skrzyżowaniem z ul. Grota Roweckiego. Objazd w obu kierunkach będzie zorganizowany ulicami Kurpiów i Grota Roweckiego. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość co najmniej do końca wakacji.


- Na potrzeby objazdu dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna. Dodatkowo, na skrzyżowaniu Kurpiów i Grota Roweckiego powstała nowa sygnalizacja – informuje Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji. Dojazd do posesji będzie możliwy przez plac budowy.

Reklama

Trasą objazdu będą kursowały także autobusy 112 i 612. - Pojadą w obu kierunkach od Ronda Bednarza przez ulicę Grota-Roweckiego, Kurpiów i Strachowskiego do ulicy Kutrzeby. Autobusy linii 112 powrócą w obu kierunkach na ulicę Ołtaszyńską – zapowiada Małgorzata Krzeszowska z urzędu miasta.


Część prac zakończona


Remont ul. Ołtaszyńskiej i fragmentu ul. Wojszyckiej rozpoczął się na początku stycznia. Kierowcy i autobusy linii 112 korzystali w tym czasie z objazdu ulicami Zwycięską i Wyścigową, co potęgowało korki w rejonie budowy. Inwestycja pochłonęła blisko 2 mln zł.

Reklama

Osobnym zadaniem był remont ul. gen. Maczka wraz z budową nowej sygnalizacji, oświetlenia, progów zwalniających i 88 miejsc parkingowych w nowej strefie 30 km/godz. za 1,3 mln zł. Ołtaszyńską przebudowała Eurovia Polska, a Maczka - Bickhardt Bau Polska.


Mieszkańcy Ołtaszyna i Wojszyc, kierowcy oraz pasażerowie MPK odetchną z ulgą dopiero po wakacjach.


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości